xcounter
#

Італійська версія Leopard 2A8 — понад 8 млрд доларів, 14 років і 132 танки та 140 інших машин

11306
Фото ілюстративне, джерело — KMW
Фото ілюстративне, джерело — KMW

Leopard 2A8 був вперше представлений у 2023 році, виробник заявляє, що машина відповідає "динамічним викликам сучасних війн"

Італія планує масштабне оновлення парку своїх основних бойових танків, і одним з пунктів є закупівля німецьких машин Leopard 2A8 — як нещодавно стало відомо, йдеться про закупівлю усього 272 машин, з яких 132 — танки Leopard 2A8IT (про ймовірні плани закупити понад 130 машин йшлося ще восени 2023 року, раніше звучала кількість у 125 танків).

Загальна вартість цієї програми може становити 8,2 млрд євро (орієнтовно 8,86 млрд доларів), терміни реалізації — 14 років. Крім того, проєкт передбачає широку участь італійського оборонно-промислового комплексу у виробництві німецьких танків. Машини будуть вироблятися на заводі Leonardo в Італії, де вже налагоджують складальну лінію.

Читайте також: Італія закуповує 21 HIMARS та 6 ракет за цінником від 400 млн доларів

"Відповідно до листа з намірами, який було підписано у грудні з KNDS, буде проведена значна "італізація" танка Leopard 2, щоб задовольнити вимоги Італії і забезпечити промислову та управлінську роль", — цитує слова співдиректора компанії Leopardo Лоренцо Маріані видання Defense News. Він відзначає, що крім безпосередньо KNDS та Leonardo, в програмі також очікується участь німецької Rheinmetall та італійської Iveco.

Станом на сьогодні у контексті "італізації" йдеться про електрооптичний датчик, зв’язок, системи управління вогнем та полем бою, окремі компоненти італійського виробництва для системи активного захисту і також, ймовірно, і ствол гармати танка Leopard 2 — наразі питання інтеграції тих чи інших італійських компонентів у танк перебувають на стадії оцінки. І загалом переважно йдеться про рішення, що вже використовуються у таких машинах, як Ariete і Centauro.

Робота над танком Leopard 2 в Італії має стати ймовірною проміжною ланкою до участі країни в іншому проєкті — наземної бойової системи майбутнього MGCS, яка передбачає передусім створення на виробництво основного бойового танка наступного покоління.

У рамках переозброєння Італія також планує закупити 1000 гусеничних бронемашин (тобто в середньому по 5 млн євро за машину), передусім у версії БМП, витративши на програму загалом 5 млрд євро і передусім замінивши і значно збільшивши наявний парк у 200 БМП Dardo.

Нагадаємо, у травні 2023 року на виставці IDET-2023 німецька компанія KMW показала демонстраційний зразок танка Leopard 2A8, вартість машини коливається на рівні трьох десятків мільйонів доларів, її буде закуповувати Німеччина, у тому числі й для заміни танків, які передали Україні, також є зацікавленість з боку низки інших країн.

Читайте також: Італія хоче грати більшу роль в авіаційному проєкті GCAP, і це типова проблема таких програм