Армія Індії посилиться 30 одиницями американських БПЛА MQ-9 Reaper від General Atomics.
Угода буде укладена вже у квітні, а її вартість складе 3 млрд доларів, сповістило з посиланням на власні джерела індійське видання Business Standard. Саме ці дрони мають розширити можливості армії на фоні загострення відносин з Китаєм.
Читайте також: Замість F-35 та F-16: Пентагон націлився на новий винищувач проміжного покоління

Зокрема у 2020 році Індія на фоні протистояння у прикордонному районі Ладакх у Гімалаях, орендувала у США два MQ-9 Predator без озброєння, а в Ізраїлю - чотири розвідувальних Heron TP, на додачу до вже придбаних 90 дронів цієї моделі.
Проте жоден з них не мав можливості самостійного знищення противника - лише розвідка та коригування вогню. В умовах відсутності ударних БПЛА Індія навіть оголосило про намір озброїти ізраїльські дрони.

Водночас індійські ЗМІ стверджують, що китайські дрони постійно помічають біля кордонів у Тибеті, до того ж КНР має на озброєнні ударні БПЛА Wing Loong. А також посилив своє наземне угрупування легкими танками та артилерією. Окрім того, Пекін також розмістив винищувальну авіацію та зміцнив протиповітряну оборону.

Зазначимо, що MQ-9 Reaper - один з основних ударних дронів армії США. Він може підійматися на висоту до 15 км, має вантажопідійомність до 1700 кг та може застосовувати різноманітне високоточне озброєння включно із ракетами AGM-114 Hellfire та 227-кг "розумні бомби" GBU-12 Paveway II.

Також MQ-9 Reaper оснащений сучасними сенсорами для виявлення противника: РЛС AN/APY-8 Lynx II з можливістю виявлення наземних цілей та електронно-оптичною станцією прицілювання MTS-B. Навіть при максимальному навантаженні він може знаходитись у повітрі понад 27 годин.
MQ-9 Reaper, окрім США, стоїть на озброєнні у Франції, Італії, Нідерландів, Іспанії та Великобританії.
Читайте також: США працює над зброєю для швидкого знищення навали російських танків - і це не ядерна бомба