Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
Артилерійський вал рашистів
Аналітики з RUSI оприлюднили великий ретроспективний аналіз, в якому роздумували над тим, як РФ застосовувало свою артилерію в низці воєн, починаючи з Першої світової.
Читайте також: Сербія купила один МиГ-29 в Угорщини, яка 14 років назад списала аж 25 таких літаків

Розповідаємо,
чому росіяни в будь-якій війні одразу ставлять на "артилерійський вал", навіть якщо плани були інші.
Найбільше танків в Європі
Серед усіх країн Європи станом на сьогодні найбільше основних бойових танків має турецьке військо - загалом воно налічує аж цілих 2200 танків різних типів, з них найбільше - середніх танків M48, яких близько 750 одиниць, і також M60, їх орієнтовно 800.

З цікавих фактів про танкові запаси європейських армій можна відзначити ще й момент, що, наприклад, армія Албанії
.
Завод Eurofighter у Великій Британії
Уряд Великої Британії наразі вирішує чи будуть закуповувати додаткові винищувачі Eurofighter Typhoon, або чи вийде знайти додаткову кількість експортних контрактів для того, щоб підтримати роботу заводу BAE Systems в Уортонні, який займається збиранням літаків.

Це питання стало предметом парламентського запиту. Але на пряме питання, чи будуть нові замовлення на Eurofighter Typhoon, державний міністр з оборонних закупівель та промисловості Великої Британії Марія Ігл, не відповіла. Таким чином виходить, що у Великій Британії під загрозою закриття завод, де збирають Eurofighter, і все через німців та F-35.
Ту-214
Наприкінці грудня 2024 року авіазавод в Казані (КАПО) викотив із заводського цеху новий літак Ту-214 із реєстраційним номером RA-64535, виготовлений для російського міністерства промисловості й торгівлі. "Борт" уже виконав перший політ та перелетів до Білорусі на пофарбування.

За планами російського уряду КАПО мав до кінця 2024 року виготовити 10 літаків Ту-214, але по факту виготовив тільки один, про який мова йде вище. А оскільки авіазавод в Казані є виробником Ту-22М3 й Ту-160, а Ту-214 виготовляються й для силових структур РФ також, то цей приклад дотично говорить про ситуацію в російському ВПК.
Cobra
Румунія в листопаді 2024 року домовилась із турецькою оборонною компанією Otokar про закупівлю 1059 бронеавтомобілів Cobra II, із яких 781 має бути виготовлений безпосередньо на потужностях румунського ОПК.

Турецькі Cobra II для армії Румунії мають оснащуватись бойовими модулями Anubis, які виготовляє румунська оборонна компанія Pro-Optica. Однак цей факт став приводом для ізраїльської оборонної компанії Elmet (входить до складу Elbit Systems) подати на румунську сторону до суду, при цьому фабула справи виглядає не до кінця ясною.
Читайте також: В Україні вперше "засвітився" румунський ЗРК CA-95