Радник США з нацбезпеки Майкл Уолц заявив, що Європа повинна дбати про безпеку України без участі США. Президент Трамп заявив, що США можуть надати фінансову підтримку Україні в обмін на її рідкоземельні матеріали. Американський президент мав розмову з Путіним.
Під час Мюнхенської конференції з безпеки Володимир Зеленський зустрінеться з віце-президентом США Джей Ді Венсом. Усі ці заяви проаналізували експерти Kyiv Security Forum.
Читайте також: Австрія сформує другий танковий батальйон на Leopard 2 за понад 40% річного бюджету на оборону
Експерти вважають, що останні заяви президента США Трампа та його радника з національної безпеки Майкла Уолца свідчать про перевагу швидкого тимчасового припинення вогню без вказівок на реальний план припинення війни. Тому генерал у відставці Келлог спростував інформацію про те, що такий план буде представлений.
Ідею співпраці США в галузі рідкоземельних металів і мінералів слід розглядати як свідчення ділового підходу нової адміністрації США до вирішення геополітичних проблем. Ця заява спрямована як на електорат Республіканської партії, якому кажуть, що допомога Україні буде обміняна на її ресурси, так і на можливу довгострокову економічну співпрацю.
Щодо дій Росії експерти KSF висловили таку думку: Кремль свідомо не підтверджує контакти з Трампом, щоб применшити як значення таких контактів, так і силу нової адміністрації США. Меседж Кремля про те, що вони не бояться Трампа, став ключовим медійним моментом у Росії.

У KSF зазначають, що в Мюнхені не варто очікувати проривних ідей. Плану припинення війни, створеного США, ЄС і Україною, не буде. Також не буде затвердженого формату переговорів (на який Кремль готовий погодитися лише за умови прийняття умов капітуляції України).
Без Сполучених Штатів неможливо забезпечити реальні гарантії безпеки України. Це знають і США, і ЄС, і Москва.
На думку експертів KSF, візит Келлогг в Україну може мати ефект, якщо буде оголошено про новий пакет допомоги, а також рішення в Рамштайні (де США передали головування Великобританії).
"Імовірність продовження бойових дій у найближчі шість місяців ми оцінюємо в дев’ять з 10 (така ж, як і попередня оцінка), а ризики несприятливих для України умов переговорів - у вісім з 10 (на один бал вище нашої попередньої оцінки)", – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Як Чехія, Польща та Північна Македонія дали нам достатньо Мі-24В для відстрілу "Шахедів"