Прес-служба 11-ої бригади армійської авіації ЗСУ оприлюднила відео бойової роботи своїх ударних вертольотів Мі-24В у знищенні рашистських далекобійних дронів-камікадзе Shahed-136/131. Головним чином для знищення повітряних цілей ворога використовувався чотириствольний кулемет ЯкБ-12,7, однак також демонструвались і пуски некерованих авіаційних снарядів (ймовірно – також для ураження повітряних цілей).
Особливо тут увагу привертає камуфляж гелікоптерів, бо він може вказувати на ймовірно чеське походження цих машин. І заодно дозволяє ставити питання про те, як поставки від Чехії, Польщі та Північної Македонії дали нашим військовим достатньо Мі-24В для відстрілу ворожих "Шахедів".
Читайте також: TWZ помітило наявність рідкісних С-300В1 в строю ЗСУ, що вони про це пишуть
Для початку варто зауважити, що в даному випадку було обрано можливо найдоцільніший з огляду на питання ресурсу та реалізації варіант залучати Мі-24В для полювання на "Шахеди" із використанням штатного бортового озброєння.
Тут можна згадати про радянські напрацювання із установкою ракет "повітря-повітря" Р-60 на Мі-24 для знищення малорозмірних повітряних цілей. Але схоже, що в наших умовах такий варіант реалізовувати було недоцільно саме через дефіцит радянських Р-60.
Ще привертає увагу продемонстрована тактика дій проти російських БПЛА в трійках, до складу яких можуть входити два ударні Мі-24 та один Мі-8, котрий ймовірно виконує функції спостереження та цілевказівки.

А от що стосується джерел отримання вертольотів типу Мі-24В, то тут наприклад автори польського ресурсу Defence24 наводять свої підрахунки, за якими Україна в рамках військової допомоги від Чехії, Польщі та Північної Македонії могла отримати навіть до 35 машин такого типу, хоча такі калькуляції можуть бути дещо перебільшеними.
Оскільки, продовжимо тут від Defense Express, по Польщі фігурувала цифра в 11 Мі-24, переданих для ЗСУ, а із 12 вертольотів від Північної Македонії значна частина може використовуватись хіба що в ролі "донорів запчастин"; ну й окрім того, остаточна кількість переданих Мі-24 від Чехії публічно не деталізується.

Однак такі підрахунки важливі в ракурсі розуміння про джерела ресурсу, який дозволив залучити для боротьби з рашистськими "Шахедами" навіть вертольоти для безпосередньої підтримки військ.
Бо щоб мати можливість використовувати Мі-24 для завдань протиповітряної оборони, треба мати в строю значну кількість таких машин, а це вдалось отримати зокрема за рахунок зовнішньої оборонної допомоги, ну і в першу чергу – за рахунок відданої праці українських військових та інженерів, які обслуговують відповідну техніку.

Читайте також: Якщо ТОС-1 "Солнцепек" виглядає потужніше, то чи є сенс у термобаричній "Сівалка ВМ8" для ЗСУ