ДСНС показала відео роботи саперів біля Запоріжжя, які знешкоджували російську авіабомбу, що не спрацювала. На основі цих кадрів можна припустити, що тут мова про бомбу рідкісного типу ФАБ-500Т, яку рашисти могли інтегрувати з модулем УМПК та застосувати під час недавніх ударів безпосередньо по місту Запоріжжя.
Раніше ці ФАБ-500Т ворог використовував у деяких епізодах під час ударів по Харківщині, зокрема по самому Харкову в червні 2024 року, що і дає відповідний візуальний матеріал для порівняння.
Читайте також: Британський випалювач дронів випередить лазерний DragonFire у постачанні до війська
Особливість ФАБ-500Т полягає в тому, що авіабомби цього типу створювались в радянських час для застосування із розвідувально-ударних літаків типу МиГ-25РБ.
В даному випадку "Т" означає "термостійка", оскільки корпус ФАБ-500Т мав витримувати температурні навантаження, які могли виникати при швидкості польоту до 3000 км/год включно (як максимальної швидкості літака-носія МиГ-25РБ)
Ще одна важлива особливість по ФАБ-500Т – окремі джерела заявляють, що аеродинаміка цієї бомби за умови відповідного розгону МиГ-25РБ могла давати дальність застосування до 30-40 кілометрів, і це навіть без застосування додаткового "обвісу" на авіабомбу (чим в даному випадку власне виступає модуль УМПК для перетворення звичайної бомби на керовану).
Якщо говорити про візуальні особливості, то ці самі ФАБ-500Т від стандартних ФАБ-500М62 (які в основному використовувались для переробки на керовані бомби з модулями УМПК) відрізняються більш видовженою формою корпусу, та меншою масою вибуховою речовини (260 кілограмів проти 300 кілограмів).
Факт відновлення виробництва ФАБ-500Т на потужностях російського ВПК російські пропагандисти "світили" на своїх відеокадрах в березні 2024 року.
На даний момент можемо поки лише припустити, що використання рідкісних ФАБ-500Т "у зв’язці" з модулями УМПК дає рашистам дальність застосування значно більшу за 70 кілометрів, що вважається стандартним показником дальності польоту ворожих керованих авіабомб.
Читайте також: Як виробник з Башкорстана "ховає" поставки дронів до російського війська