xcounter
#

Чому про передачу німецьких Leopard 1 для України говорить взагалі Данія, і чим ці танки будуть корисні ЗСУ

6277
 Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Нашому війську для перемоги над рашистами треба якомога більше танків, цей запит поступово задовольняється

Глава Міноборони Данії Троельс Лунд Поульсен разом з міністром оборони Німеччини Борісом Пісторіусом відвідав один із німецьких об’єктів, де танкісти ЗСУ опановують танки Leopard 1A5. При цьому глава оборонного відомства Данії оголосив, що ці танки будуть готові до розгортання в Україні уже до 1 червня 2023 року, і що уже готуються до поставки перші партії Leopard 1A5. При цьому мова про те, що Данія та Німеччина спільно поставлять Україні 80 танків цього типу, наголошує данський телеканал TV2 Nyheder.

Завляється, що курс підготовки наших танкістів триватиме 1 місяць. І далі цілком закономірно виникає питання, чому про передачу німецьких Leopard 1A5 на цей раз оголосив глава Міноборони Данії. Відповідь тут може лежати в наступній площині.

Читайте також: Голландія передасть Україні додаткові PzH 2000 та Patriot, та вперше виділить бронемашини Fennek
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Так, Данія разом із Німеччиною виділила гроші на відновлення та ремонт цих танків для ЗСУ. Але нюанс ще у тому, що до передачі готуються машини, які стояли на озброєнні армії Данії, а до цього моменту були законсервовані на території Німеччини.

Якщо конкретніше – у 2005 році данська армія зняла з озброєння близько 100 танків типу Leopard 1A5-DK, які були поставлені на консервацію на склад німецької компанії Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), що у місті Фленсбург (місто поблизу кордону з Данією). Коли в лютому 2023 року в рамках "танкової коаліції" для України країни Заходу почали активно шукати танки західного зразка, які б можна було передати для ЗСУ, тоді ж стало вперше відомо про наміри Данії віддати нашому війську свої Leopard 1A5-DK.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Уже тоді, в лютому 2023 року, звучали оцінки, що для відновлення 60 данських Leopard 1A5-DK може знадобитись проміжок до 9 місяців. Але судячи за оптимістичними заявами глави Міноборони Данії, строк відновлювальних робіт вдалось прискорити.

Троельс Лунд Поульсен в коментарі тому ж TV2 Nyheder наголосив, що Данія вирішила передати Україні саме Leopard 1A5-DK, бо для ЗСУ треба якомога більше танків, щоб створити кількісну перевагу над російськими окупантами. А Leopard 1A5-DK гарний тим, що "має гарний огляд та вогневу міць".

Від Defense Express додамо, що головною особливістю танків Leopard 1A5 є наявність комп'ютеризованої системи керування вогнем EMES 18 з тепловізійним прицілом, створеної на основі аналогічної системи на Leopard 2. А вцілому Leopard 1A5 за своїми характеристиками цілком дорівнюють нашим Т-64БВ.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Читайте також: Що це за бронемашини Hawkei, які Україна просить в Австралії, і як їх можуть використовувати ЗСУ