Проблема із російськими розвідувальними дронами в нашому небі загострюється, тому треба шукати оптимальні варіанти для вирішення проблеми. В поняття оптимальності тут вкладається не стільки поверхове співвідношення "ціна/ефективність", як масовість застосування та можливість масштабувати в бойових порядках наших військ.
На цьому тлі привертає увагу доволі цікава зенітно-артилерійська установка TRIDON Mk2, яку показала британська оборонна компанія BAE Systems під час оборонної виставки Eurosatory 2024. Найперше, що там привертає увагу – заявлена дальність стрільби аж на 12 кілометрів, по суті як на ЗРК малої дальності.
Читайте також: Іспанія уже відновила для України 10 Leopard 2A4, ще дев'ять мають бути у вересні
На перший погляд, цей параметр може виглядати як перебільшення. Але тут треба уточнити, що для TRIDON Mk2 було використано морську зенітну 40-мм автоматичну гармату Bofors 40 Mk4, що широко використовується на флотах європейських країн та на практиці підтвердила заявлену характеристику дальності стрільби.
Заявлений показник темпу стрільби для TRIDON Mk2 складає 200-300 пострілів на хвилину, для ураження повітряних цілей використовуються програмовані боєприпаси Bofors 3P. І це все робить з цієї зенітки своєрідний "бюджетний аналог ЗРК малої дальності".
Більш того – розробники TRIDON Mk2 передбачили можливість установки цієї зенітки на різних платформах, наприклад гусеничних всюдиходах BVS 10 чи цивільних вантажівках Volvо, для чого наприклад на цю зенітку поставлений електропривід.
Тобто загалом виглядає так, що TRIDON Mk2 – це саме те, що нам треба для боротьби з російськими розвідувальними БПЛА. Однак далі є такий нюанс – ця зенітна установка ще не є серійною, її виробництво треба замовляти, а цикл виробництва складає 15 місяців.
Ба навіть більше – навіть якби у нас уже був би такий інструмент, який би дозволив швидко, ефективно та з малими затратами нарешті "посадити" усі розвідувальні БПЛА, це б все рівно не вирішило би проблеми розвідувально-ударних комплексів армії РФ, зав’язаних на застосування ОТРК "Искандер".
Проблема вимагає комплексного підходу, і як її тут вирішувати – варто розписати в окремому огляді. Що ми власне й зробимо, у наступних публікаціях.
Читайте також: GEM-T та MSE до Patriot коштують по 5-6 млн доларів, а скільки треба ще за чотири батареї ЗРК