Бразильські військові прямо вважають, що їх оборонно-промисловий комплекс має достатньо спроможностей та компетенцій, аби самостійно налагодити виробництво комплектуючих до танків Leopard 1 і забезпечити потреби в них на проміжок до 2040 року.
У всякому випадку саме такий висновок випливає із новини, яку наводить агентство Janes, а саме про те, що бразильське оборонне відомство вирішило аж на 2037-2040 роки відкласти плани по закупівлі нової бронетехніки.
Читайте також: Що це за бронеавтомобіль "Зубр" для ЗСУ і чому він не український та навіть не польський
Якщо конкретніше, то під час конференції FAVS 2024 очільник Виробничого управління бразильської армії генерал-лейтенант Талес Едуардо Ареко Вілелла окреслив поточні плани Бразилії по закупівлі нової бронетехніки, і вони виглядають доволі дивним чином.
У поточному 2024 році бразильська армія планує визначитись із зразками нових ОБТ та БМП, навіть придбати кілька "сигнальних" екземплярів, але от основну закупівлю в 65 танків та 78 бойових машин піхоти відкласти взагалі на 2037-2040 роки.
З чим пов’язаний такий намір відкласти закупівлю нової бронетехніки аж на два десятки років, бразильський генерал уточнювати не став. Власне, як і не став висловлювати припущення, яка із країн-виробників танків та БМП могла би піти на такі умови поставок.
По закупівлі танків та БМП бразильці заявляють загального роду вимоги: танк повинен мати 120-мм гармату та екіпаж в 4 особи, БМП – автоматичною гарматою калібру не менше 30 міліметрів, екіпаж має складати 3 особи, десант – вісім осіб.
Власне, щоб якось "дотягнути" до проміжку 2037-2040 років, Бразилія планує "часткову ревіталізацію" своїх Leopard 1A5 MBT, для чого зокрема планує повністю імпортозамістити виробництво комплектуючих до цих танків.
За даними The Military Balance 2024, армія Бразилії наразі має 251 танк Leopard 1, оборонний бюджет країни при цьому складав еквівалент 5 мільярдів доларів.
Читайте також: Бразилія мала EE-T1 Osorio, схожий на Leopard, і може згадає про нього знову