xcounter
#

Білорусь має зробити 750 тисяч снарядів до артилерії та БМ-21 "Град" після експорту своїх реактивних БПЛА

36322
Білоруський БМ-21 "Град", ілюстративне фото з відкритих джерел
Білоруський БМ-21 "Град", ілюстративне фото з відкритих джерел

Як можна оцінити ці дані по білоруському ОПК, та чи реально це може спрацювати на посилення країни-агресора

Після 2022 року в нашому інфопросторі майже не було даних, які стосувались можливостей збройних сил та оборонно-промислового комплексу Білорусі в контексті повномасштабної війни РФ проти України.

Тому в цьому контексті цікавою виглядає публікація від DW, автори якого з посиланням на дані BelPol пишуть про те, що ОПК режиму Лукашенка до 2027-2028 років начебто зможе виготовити до 450 тисяч снарядів для ствольної артилерії, 300 тисяч реактивних 122-мм снарядів до БМ-21 "Град" та 100 тисяч дронів, і що на цьому фоні відкритим є питання, чи отримає це все РФ.

Читайте також: Південна Африка показала на практиці, як можна до нельотного стану довести одразу 24 із 26 наявних Gripen
Білоруські САУ "Гиацинт"

У цій публікації також є цікава деталь і по тому, що у Білорусі до виробництва військової продукції загалом залучені 287 промислових підприємств, однак в даному випадку "залученість" може означати лише виконання одного із технологічних етапів. Наприклад, БелАЗ залучений до гальванообробки кілець під 122-мм реактивні снаряди, і аналогічний прикладів по іншим флагманам білоруської промисловості вистачає також.

Це уточнення про ступінь залученості тих чи інших білоруських підприємств до військового виробництва насправді цінне. Бо інакше можна подумати, що Білорусь досягла такого ж рівня мілітаризації, як Північна Корея, у якій одночасно 200 заводів виготовляють артилерійські боєприпаси.

Також є цікава деталізація, що білоруський ОПК начебто досяг рівня локалізації у 82% по виробництву власних БПЛА, та що 99 білоруських компаній були помічені в поставці підсанкційного обладнання для російського ВПК.

Від Defense Express хочемо окремо акцентувати, що раз Білорусь почала робити на експорт реактивні БПЛА із опцією камікадзе, то значить режим Лукашенко справді системно попрацював над своїм ОПК.

Однак якщо наведені вище цифри по очікуваним показникам виробництва артилерійських боєприпасів та дронів справді відповідають дійсності, то тут мова про лише по 150 тисяч снарядів до ствольної артилерії, по 100 тисяч реактивних снарядів та 30 тисяч безпілотників на рік, що буквально "крапля в морі" на тлі масштабу потреб РФ у повномасштабній війні проти України.

Тому тут цілком ймовірними є одночасно три варіанти:

  • Частину з цих боєприпасів та безпілотників Білорусь справді поставить Росії;
  • Ці всі снаряди та дрони режим Лукашенко виготовить виключно для власних потреб;
  • Або ж частину з цих снарядів та безпілотників Білорусь поставить на експорт для повільного "просочування" на ті ринки, де раніше домінувала РФ
Су-25 та білоруські реактивні БПЛА "Беркут-ВМ", що стали трофеями бойовиків "М23" в ДРК, лютий 2025 року
Читайте також: На Тайвані пішли шляхом України та розробили свій аналог морських дронів Magura V5 та Sea Baby