xcounter
#

КНДР має аж 200 боєприпасних заводів, та могла дати РФ аж до 9,4 млн снарядів 152-мм

11310
Північнокорейські САУ М-1989 "Коксан", ілюстративне фото з відкритих джерел
Північнокорейські САУ М-1989 "Коксан", ілюстративне фото з відкритих джерел

Північнокорейський режим забезпечив важливий фактор живучості для свого виробництва боєприпасів, про що власне мова буде нижче

Північна Корея передала Росії 20 тисяч контейнерів з боєприпасами, які в теорії могли містити аж до 9,4 мільйона снарядів калібру 152 міліметри, маршрут перевалки яких пролягав через портове місто Раджин.

На тлі настільки масштабних поставок боєприпасів для Росії сама КНДР зберігає в розпорядженні запас озброєння та снарядів, якого має вистачити на проміжок від 1 до 3 місяців бойових дій проти Південної Кореї. Про це пише південнокорейське новинне агентство Yonhap.

Читайте також: Деталі виробництва снарядів у КНДР для РФ: заводи, джерело сировини, плани та строки

Зазначається, що таку оцінку заявив представник правлячої південнокорейської Партії народної влади Кан Де Сік, посилаючись при цьому на дані від Міноборони Південної Кореї.

Він при цьому заявив і таку оцінку, що на даний момент поставки снарядів для Росії справили обмежений вплив на арсенали КНДР. Водночас, якщо Москва попросить додаткову допомогу в Пхеньяну по боєприпасам, це може "ускладнити підготовку" північнокорейського режиму до повномасштабних бойових дій проти Південної Кореї.

Водночас, є ще і такий важливий момент. Південна Корея в своїх оцінках визнає, що вона наразі має доволі обмежені дані про можливості Північної Кореї виробляти боєприпаси та озброєння, бо значна частина із 200 заводів північнокорейського режиму чучхе по виробництву боєприпасів розміщена під землею. І це в свою чергу створює для ВПК Північної Кореї додатковий фактор живучості та скритності.

152-мм снаряди з КНДР в розпорядженні армії РФ, листопад 2023 року, зображення з відкритих джерел

Але при цьому вважається, що північнокорейські заводи для виробництва снарядів в інтересах РФ виробляють боєприпаси "з повним використанням виробничих потужностей", однак без наведення деталізації.

Від Defense Express підкреслимо, що наведені вище дані важливі не тільки оновленням по тому, скільки уже боєприпасів могла отримати РФ від КНДР. Але й також – фіксацією того, що наразі навіть Південна Корея як прямий противник північнокорейського режиму зіткнулась із неможливістю об’єктивно оцінити можливості північнокорейського режиму по виробництву зброї.

Раніше ми також писали про те, що КНДР загалом має 300 військових заводів, на яких працює 500 тисяч працівників, при цьому обсяг щорічного виробництва оцінюється в еквіваленті до 10 мільярдів доларів.

Читайте також: Звідки росіяни могли взяти 122-мм Д-74 з 1950-х років, якщо таких гармат не було на складах