Поблизу інфраструктури "Каспійського трубопровідного консорціуму", нафтового гіганта на півночі Казахстану, були виявлені уламки російського розвідувального БПЛА типу "Орлан-10" у відносно гарному стані.
Збройні сили Казахстану такі дрони в своєму розпорядженні не мають, тому цілком очевидно, що цей дрон запустила саме армія РФ, хоча росіяни як зазвичай усе заперечують. Про це пише польський портал Defence24.
Читайте також: Деякі аналітики в США чомусь вважають, що Казахстан може домінувати над флотом Росії в Каспійському морі
A drone has crashed near the village of Uyaly in Kazakhstan, which local publications have called "similar to the French reconnaissance Crecerelle."However, judging by the photo, the crashed drone is a Russian-made Orlan-10 UAV . Considering that this village is located on the… pic.twitter.com/dEmQysbnyE— OSINT Expert (@OsintExperts) February 20, 2025
Зазначається, що силові структури Казахстану вже ведуть своє розслідування по цьому епізоду, однак в публічному доступі є хіба що фото, зроблене на місці падіння виявленого російського "Орлан-10".
При цьому доволі показовим є те, як саме росіяни заперечують свою причетність до даного інциденту - вони стверджують, що в цій історії начебто фігурує взагалі французький безпілотник SAGEM Crecerelle, при цьому навіть не заявляючи припущень, звідки він би там міг взятись.
Бо в даному випадку мова про БПЛА, який вироблявся ще у 1990-хх роках та мав дельтовидне крило, тому візуальної подібності з "Орлан-10" там м’яко кажучи не проглядається.

Самі автори Defence24 відзначають, що таким чином Росія по суті заявила "так, це ми, але що ви нам зробите?", і що цей епізод означає зростання загрози від Кремля для сусідніх країн. Особливо на тлі того, що Казахстан не став "покривати" росіян в історії зі збитим азербайджанським літаком.
Від Defense Express у цій історії хочемо доповнити наступне. З формальної точки зору, Казахстан має достатньо потужну протиповітряну оборону, в складі якої є 10 батарей ЗРК С-300ПС, дві батареї комплексів С-75, та по батареї ЗРК типів С-200, С-125 та "Бук". Однак тут мало того, що казахським військовим для прикриття свого повітряного простору доводиться покладатись досі й на морально застарілі С-75, С-125 та С-200 в оригінальному варіанті.
Тут треба також розуміти й те, що Казахстан має найменшу щільність сил та засобів саме на півночі, котра межує РФ, і цією обставиною можуть користуватись самі росіяни для проведення в цьому регіоні "операцій під фальшивим прапором".

Читайте також: Казахстан відмовився від купівлі Rafale, отримав російські Су-30СМ, але куди дів свої списані МиГ-29