xcounter
#

Армія Туреччини прийняла на озброєння БпЛА Akinci: Реджеп Ердоган відзначив внесок України (фото)

Від першого польоту цього БПЛА до старту серійного виробництва пройшло менше двох років
Від першого польоту цього БПЛА до старту серійного виробництва пройшло менше двох років
3585

Новий ударний безпілотний комплекс Akinci, що розроблений компанією Baykar Defence, 29 серпня був урочисто введений до складу збройних сил Туреччини. На передачу першого БпЛА збройним силам особисто прибув президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, керівництво міністерства оборони, Генерального штабу ЗС та державної агенції з питань оборонної промисловості. Серед запрошених гостей були і керівники українських компаній, які допомогли Туреччині реалізувати цей амбітний проєкт.

Проєкт БпЛА Akinci - це предмет окремої гордості для турецької компанії розробника та виробника Baykar Defence, яка пройшла усю дистанцію від початку робіт до старту серійного виробництва менше, аніж за два роки.

БпЛА Akinci
БпЛА Akinci прийнятий на озброєння армії Туреччини

Цьому сприяв досвід, накопичений при розробці попередніх зразків, серед яких і широко відомий у світі розвідувально-ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2.

Читайте також: Україна та Туреччина підписали ряд "оборонних" угод: стало відомо, що будуватимуть разом
БпЛА Akinci
БпЛА Akinci демонструє можливості перед численними гостями

Тож на церемонії прийняття БпЛА Akincі на озброєння армії Туреччини президент країни Реджеп Тайіп Ердоган цілком обгрунтовано відзначив, що "турецькі безпілотники змінили правила гри на театрі військових дій. І це завдяки напруженій роботі наших інженерів. Сьогодні ми бачимо новий результат - БПЛА Akinci.

БпЛА Akinci
Реджеп Тайіп Ердоган та БпЛА Akinci

Турецька Республіка завдяки цьому проєкту стала однією з небагатьох країн, що володіють технологіями виробництва безпілотників такого класу".

Реджеп Тайіп Ердоган також відзначив роль України - у тому числі і як одного зі стартових покупців для Bayraktar TB2. Насьогодні ці БпЛА постачаються вже до десяти країн.

Далі на черзі, за словами президента Туреччини, реалізація компанією Baykar Defence амбітного проєкту з розробки вже безпілотного ударного винищувача, "я певен, що він буде реалізований у визначені терміни і стане ще однією гордістю Туреччини".

Президент Туреччини привітав з отриманням нового зразка безпілотної зброї 125 військових - від сержанта до офіцерів, що пройшли курси з підготовки для застосування БпАК Akinciі і які також були присутніми на урочистостях.

БпЛА Akinci
На урочистостях

Важливість успішних проєктів компанії Baykar Defence для обороздатності Туреччини та розширення компетенцій та можливостей країни також відзначили міністр національної оборони Хулусі Акар та голова державного агентства з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїл Демір.

За твердженням технічного директора компанії Baykar Defence Сельчука Байрактара, нові безпілотники Akinci значно збільшать можливості турецької армії з надійного захисту повітряного простору.
На урочистостях був відзначений внесок українських підприємств - як державних, так і приватних - як надійних та довгострокових партнерів у створенні нового зразка озброєнь. Адже нові безпілотники Akinci долають рекордні висоти та відстані на авіаційних двигунах, які розроблені, виготовляються та постачаються з України.
Українські партнери на турецькому святі

Тож логічно, що важливий для Туреччини захід відвідала українська делегація, до складу якої, серед іншого, увійшли директор ДП "Івченко-Прогрес" Ігор Кравченко, генеральний директор "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв, Голова правління АТ ФЕД (та президент асоціації "Укравіапром") Віктор Попов, керівники низки приватних вітчизняних компаній, які активно сприяють реалізації двосторонніх оборонних проєктів, включно з обслуговуванням та розгортанням виробництва в Україні БпАК Bayraktar ТB2 - вже перевірного реальними боями молодшого "брата" Akinci.

Akıncı (тур. – вид легкої кавалерії) є ударним безпілотним літальним апаратом нового покоління і одним із перших проектів спільного українсько-турецького підприємства "Black Sea Shield".

Головним призначенням Akıncı є ведення оперативно-стратегічної повітряної розвідки, а також нанесення авіаційних ударів по об’єктах противника.

Розмах крил Akıncı складає 20 метрів, а довжина фюзеляжу – 12,3 метри. Максимальна злітна вага безпілотника становить 5500 кг. Він оснащений системами спостереження: від тепловізорів та потужних камер, радарів з активною фазованою антеною решіткою та різноманітними сенсорами

Перший випробувальний політ першого прототипу нового ударного безпілотника Akıncı відбувся 6 грудня 2019 року, літальний апарат був оснащений українськими двигунами АІ-450Т розробки ДП "Івченко-Прогрес". Це українське підприємство у період з 2018 року - перший квартал 2020 року експортувало до Туреччини щонайменше 12 даних двигунів. На Akinci можна встановити один з трьох видів турбогвинтових двигунів потужністю 225, 450 і 750 к.с. Очікується, що Baykar для серійного виробництва Akinci і надалі буде використовувати силові установки саме українського виробництва.

Akıncı здатний перебувати у повітрі до 24 годин. Максимальна висота польоту складає 12 км, радіус дії 250 км (при застосуванні SATCOM - необмежений). Швидкість польоту беспілотника становить 463 км/год. Вага корисного навантаження - 1350 кг (450 внутрішнього та 900 – навісного навантаження).

Безпілотник Akinci може бути озброєний 24 бомбами МАМ-L або ж іншими авіабомбами (Mk81, Mk82, Mk83), також він може нести різні ракети класу "повітря-поверхня" (SOM, Gökdoğan, Bozdoğan), авіабомби KGK-82, Teber-81, LGK-82, а також ракети Cirit.

Baykar Akıncı

Akıncı має широкий арсенал разних зразків озброєння. На першому плані на фото - турецькі крилаті ракети SOM, які здатні знищувати цілі на відстані біля 250 км та побудовані з використанням стелс-технологій.

Щоб належно виконувати свої ударні функції, Akıncı оснащений системою автономного управління, що може без участі людини наводити дрон на ціль та повертати його на базу. Також він оснащений вбудованою системою радіоелектронної боротьби.

Компанія Baykar представила на заході п'ять зразків Akıncı
Читайте також: Baykar замінить австрійські двигуни на Bayraktar TB2 на турецькі, а співпраця з Україною по двигунам для Akinci продовжується (ексклюзив DE)