Армія США у ході кількарічної програми довела ефективність "скиду" з квадрокоптера та завершила власне дослідження та попередню розробку спеціального "підвісу" Audible. А днями здійснила перше успішне скидання бойової гранати M67 з дрона Skydio X10 бійцями звичайного, а не експериментального підрозділу.
У офіційному повідомленні міноборони США навіть вказано хто здійснив це - армійський фахівець Майкл Фіш, оператор безпілотника 173-ї повітряно-десантної бригади. Зазначено, що цей скид, який був здійснений 25 червня, став можливим завдяки співпраці із 7-м армійським бойовим командуванням, об'єднаної багатонаціональної учбової групи-України (Joint Multinational Training Group-Ukraine). А сама подія відбулась на полігоні Grafenwöhr у Німеччині.
Читайте також: Що входить до складу системи РЕБ Atlas, яку отримали артилеристи НГУ, та в чому її інновативність

"Це революційно, солдати зможуть чудово використовувати цю можливість у бою", - заявив заступник начальника операційної служби 7-го армійського бойового командування Девід Ешгер.
Водночас ім'я, бійця, який вперше це здійснив в Україні ще за часи ООС, як і точна дата та місце, так і залишились незадокументованим. Як і реакція на це його командира. І маємо нагадати, що вже на рівні 2019-2020 року використання квадрокоптерів для скидання ВОГів та гранат була доволі поширеною практикою.
Попри це, у США все одно вирішили перевірити доцільність і експеримент зі скидами розпочався під егідою Командування розвитку бойових можливостей армії США (U.S. Army Combat Capabilities Development Command - DEVCOM) ще кілька років тому. І хоча станом на березень 2023 року вже почались перші тести, які показали успішність рішення до армії воно ще не дійшло.
На що пішло ще цілих два роки невідомо. Але можливо опис підготовки до цього скидання гранати з квадрика на полігоні це цілком пояснює. Бо для цього знадобилось розробити суворі протоколи безпеки, які до речі були затверджені не лише армією США, а й Бундесвером. Дрон Skydio X10 отримав затверджену та випробувану внутрішню технологію геозонування з декількома рівнями безпеки та стійкості до пригнічення радіосигналу. Окрім того, саме скидання відбулось за контрольованих погодних умов.

Але, якщо хтось думає, що на цьому розробка такої високотехнологічної речі, як підвіс для дрона завершилось, то ні. Бо офіційно зазначено, що фахівці DEVCOM, які "активно брали участь у плануванні" цього експерименту вже включили його результати у розробку нових модифікацій системи скидання Audible. Більше того, експерименти з ним та його інтеграція під інші дрони буде проходити цим літом й далі.
Водночас кінцева їх мета - дати американським бійцям готове, безпечне та уніфіковане рішення у вигляді системи скидання Audible, яке дозволить використання більшості боєприпасів, які є у розпорядженні піхотинців. При цьому передбачається, що ця система буде друкуватися на 3D-принтері безпосередньо у військах.
Читайте також: У Німеччині порахували скільки ЗРК необхідно для повноцінної ППО і це астрономічні цифри