До кінця 2021 року Україна отримає три патрульні катери типу Island, і це дозволить сформувати дивізіон із п’яти таких кораблів в складі Військово-Морських Сил України. Усі ці кораблі при цьому отримають озброєння виробництва США.
Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран, заявляє прес-служба оборонного відомства нашої країни.
Читайте також: Док антимагнітної оборони: новий проєкт ДПЦК та "Паллади" для захисту кораблів та флотів
Відомо, що зараз тривають ремонтно-технічні роботи та триває документальне оформлення передачі катерів P192 "Суми", P193 "Фастів" та WPB-1336 до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Екіпажі перших двох таких катерів уже отримали відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтімор та отримали сертифікати на обслуговування катерів.
Особливу увагу слід приділити словам Андрія Тарана, в яких йдеться про озброєння катерів типу Island. Очільник оборонного відомства заявив, що катери "надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами 30 мм, оптикоелектронною системою керування тощо".
Що це конкретно за озброєння – міністр оборони України не розкрив. Схоже, тут мова про 30-мм артсистему MSI Seahawk DS A2 30mm Mk44S Bushmaster.
Андрій Таран сказав ще такі слова – "компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів "Слов’янськ" та "Старобільськ"".
Про яку саме компанію мова – очільник оборонного відомства також не розкрив. Але тут можемо зробити припущення, що тут йдеться про ДП "Дослідно-проєктний центр кораблебудування".
На виставці "Зброя та Безпека" 15-18 червня цього року Defense Express мав можливість особисто поспілкуватись з директором - генеральним конструктором ДПЦК Вадимом Борисовим.
І під час цієї розмови ми дізнались зокрема, що Міноборони замовило у ДПЦК проект з модернізації американських катерів типу Island. Держпідприємство розробило одразу три варіанти його модернізації, які передбачають встановлення на нього сучасного озброєння.
"Головна мета цієї роботи - дати цьому катеру ті можливості, які на жаль на сьогодні в нього відсутні", - наголошував директор - генеральний конструктор ДПЦК Вадим Борисов.
Читайте також: Ізраїль показав, як буде знищувати ракетні катери РФ своєю новітньою ракетою Sea Breaker