Ще на початку 2023 року стало відомо, що Франція у рамках оборонної допомоги планує передати Україні машини AMX-10RC, а в березні того ж року міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що ці машини вже були відправлені Україні, а деякі з них навіть прибули на передову.
Тож наші Сили оборони вже понад півтора року експлуатують ці машини на полі бою, зокрема нещодавно "Армія TV" випустила сюжет, в якому поспілкувалася з екіпажем цієї машини про особливості її експлуатації.
Читайте також: Під атаку FPV-дронів потрапили доволі рідкісні цілі, наші військові поцілили у "Смерч-2" та "Выстрел"
Головна перевага AMX-10RC - швидкість та маневреність, як відзначають військові. "Швидко приїхали, відпрацювали та покинули вогневу позицію, сховалися", - відзначає командир машини з позивним "Рапіра".
Власне на відео якраз сталася ситуація, коли знімальній групі "Армія TV" та екіпажу машини треба було якнайшвидше покинути позицію, яку атакував FPV-дрон російського окупаційного війська.
За словами військового, швидкострільність AMX-10RC залежить від заряджаючого, але загалом на постріл треба близько 6 секунд, за 60-70 секунд можна зробити до 11-12 пострілів.
Серед цілей цієї машини передусім піхота та легкоброньована техніка ворога. "Якщо треба швидко, по великій кількості піхоти, яка наступає, відпрацювати, то можна це зробити".
Військовий наголошує, що AMX-10RC доволі точна машина за умови коригування вогню розвідувальними дронами. "Із самого початку своєї служби працюю на цьому танку. Це дуже хороша машина, яка дає дуже хороші результати з ураження".
На полі бою AMX-10RC наші військові використовують для стрільби із закритих позицій, для цього використовують додаткові прилади. Військовий розповідає, що самі французи так цю машину не використовують, бо, мовляв, у них є для цього САУ CAESAR.
Водночас варто нагадати, що коли наші військові отримали на озброєння ці французькі машини, то фактично одразу було зрозуміло, що на сучасному полі бою в умовах засилля дронів AMX-10RC з тонкою бронею не підходять для проведення наступальних дій, і це саме розвідувальна бронемашина зі своїми особливостями.
Читайте також: БТР M113 тепер отримав нове українське озброєння, у Міноборони показали фото бронетраснпортера