Програма Golden Horde – один з трьох пріоритетів Дослідницької лабораторії ПС США. Ця програма передбачає об’єднання в одну мережу певної кількості боєприпасів та оснащення їх операційною системою, що дає їм набір певних завчасно визначених правил для автономних операцій.
Перші випробування у рамках програми Golden Horde відбулися 15 грудня 2020 року. Командувач ПС США бригадний генерал Хізер Прінгл зазначила, що "це була прекрасна можливість для навчання" і служба очікує ще два польоти вже в цьому місяці.
Читайте також: Вільне бомбометання: в РФ похизувались черговим випробуванням БПЛА "Охотник"
Разом з тим, хоча у грудні під час випробувань було досягнуто 9 з 13 цілей, за словами Прінгл, під час випробувань не все пішло по плану.
Так, під час польоту з F-16 були скинуті бомби, які могли встановити зв’язок одна з одною. Вони виявили першу ціль – глушник GPS.
Водночас ці боєприпаси мають автономний модуль, який дозволяє реагувати на зміни на полі бою – і трохи пізніше "розумні" бомби помітили дві цілі з вищим пріоритетом, які були визначені планувальниками місії ПС перед польотом та запрограмовані.
Однак через проблеми з програмним забезпеченням навігаційна система не змогла отримати команди й зброя не влучила у ціль. Разом з тим, за словами Прінгл, попри ці невдачі під час першого випробування, ця концепція "роїстих" та "розумних" бомб виглядає досить перспективною.
Зазначається, що на наступному тижні Прінгл має зустрітися з генералом Хіт Коллінз, керівником програми ПС з озброєнь задля обговорення майбутнього програми Golden Horde і того, як ця технологія має перетворитися на продукт, який можна буде експлуатувати.
"Основним компонентом цієї технології є побудова цифрової архітектури, яка дозволяє більше тестувати різні види технологій й вбудовувати деякі "контейнерні" рішення, які можуть бути простішими та зручнішими для різних видів зброї", – зазначає Прінгл.
Читайте також: Ізраїльська Rafael поставить бомби, ПТРК та системи зв’язку на 200 мільйонів доларів