xcounter
#

В США лише за 33 роки після "Бурі в пустелі" задумались про висновки з неї

4394
БМП Bradley, фото - DoD US
БМП Bradley, фото - DoD US

Американці готувались до швидкої високотехнологічної війни, але практика говорить готувались до тривалої війни на виснаження, де грає роль кількість

Перемога над армією Іраку під час операції "Буря в пустелі" у 1991 році завела воєнний та політичний істеблішмент США у своєрідну пастку уявлень, що віднині усі війни будуть короткоплинними та високотехнологічними. Хоча досвід подальших воєнних кампаній, в яких брали участь США, починаючи від Сомалі в 1993 році та закінчуючи Афганістаном в 2021 році, показав, що треба готуватись саме до тривалих воєн на виснаження, де в першу чергу грає роль саме кількість наявних сил та засобів.

Якщо не вибратись із цієї пастки, то США не зможуть ефективно стримувати агресію РФ, не кажучи вже про можливу війну з Китаєм, програти яку є значний ризик. Таку думку в своїй публікації для Defence One висловив Джон Ферарі, генерал-майор Армії США у відставці.

Читайте також: У Нідерландів нема на батальйон Leopard 2A8, хоча там про невелику суму на рік
Навчання Армії США, фото ілюстративне, джерело - US Army

Якщо стисло переказувати цю цікаву публікацію, то там варто виділити такі моменти. Для початку, як пише Ферарі, необхідно повернути у воєнне планування як основоположні принципи маси та виснаження. А для цього, в свою чергу, треба відповідно наростити чисельність армії, флоту, ВПС та Корпус морської піхоти, і заодно припинити економити бюджет на війську.

Наступний крок, про який говорить генерал-майор Армії США в своїй колонці – необхідно інвестувати у розвиток американського ВПК так, щоб він міг робити саме масову та просту зброю, замість одиничних зразків високотехнологічної зброї.

Обслуговування техніки на базі запасу APS-2 Армії США в Ейгельсховені, ілюстративне фото з відкритих джерел

Ну і третій крок, про який написав генерал у відставці Джон Ферарі – Пентагон має скоригувати вектор запровадження нових технологій у війську. Для початку – відмовитись від ситуації, коли новації нав’язують "зверху – донизу", а якраз навпаки – стимулювати вектор "знизу – догори".

На цьому тлі заодно виникає проблема, що Пентагону потрібно навести лад із витратою оборонного бюджета, який в цьому році сягатиме рекордного показника у 850 мільярдів доларів. Хоча на такий буквально астрономічний бюджет виходить, що США наразі не мають достатньо боєздатні збройні сили, щоб "витягнути" війну зразка 20 сторіччя, яка стала ще більш актуальною на початку 21 сторіччя.

Від Defense Express наголосимо, що згадана вище публікація є доволі показовою, що в США тільки зараз почали на генеральному рівні переосмислювати те, що їм реально принесла реалізація операції "Буря в пустелі", котра до цього моменту вважалась еталоном високотехнологічної війни зразка 21 сторіччя.

M1 Abrams, ілюстративне фото від US Army
Читайте також: Рашисти вперше у світі втратили пускову від ЗРК через підрив на міні