У відкритому доступі з’явились кадри, з яких випливає, що російські загарбники на тимчасово окупованій частині Луганщини втратили через підрив на міні пускову установку до рідкісного ЗРК С-350 "Витязь". За яких умов і коли відбувся цей епізод, наразі невідомо, точно зрозуміло, що зенітні ракети на пускових установках не здетонували.
Сам факт підриву пускової від ЗРК на міні в тиловому районі виглядає незвично, згадок про подібні випадки у відкритому доступі не зустрічається. Тому виходить, що російські окупанти стали першими в світі, хто втратив пускову до зенітно-ракетного комплексу через підрив на міні. Тим більш, що тут мова про дуже рідкісний зразок рашистського озброєння.
Читайте також: Окупанти знову засвітили рідкісну 240-мм РСЗВ "Чебурашка", де взяли снаряди до неї
Російський ЗРК С-350 "Витязь" був прийнятий на озброєння лише в 2020 році, а за даними з відкритих джерел, на 2022 рік армія РФ мала лише шість пускових установок цього комплексу.
Протягом повномасштабного вторгнення можна пригадати лише чотири епізоди, в яких "засвітився" рашистський С-350 "Витязь": спочатку в серпні 2022 року цей комплекс був помічений на аеродромі в Таганрозі, де базувались Су-25СМ3; у червні 2023 року росіяни поставили цей ЗРК, щоб прикривати проведення ПМЕФ в Санкт-Петербурзі; ну а в грудні 2023 року було зафіксовано першу втрату російського С-350 від влучання FPV-дрона нацгвардійців поблизу лінії фронту; і власне цей епізод із підривом на міні.
У відкритому доступі заявляються такі характеристики російського С-350: дальність ураження аеродинамічних цілей – до 60 кілометрів, дальність ураження балістичних цілей – до 20 кілометрів, заявляється здатність комплексу одночасно обстрілювати до 8 цілей, кількість зенітних ракет на одній пусковій – 12.
Рашисти також заявляють, що С-350 начебто здатен працювати «в автоматичному режимі», завдяки високому рівню цифровізації. Вартість цього комплексу у відкритих джерелах не зазначається.
Читайте також: Рашисти згадали про свій рідкісний БТ-3Ф, який тепер випробовують в Арктиці