Коли США почнуть анексію Гренландії, вони будуть погрожувати Данії деактивацією її озброєння та наданню дозволу РФ атакувати країну. І це не сюжет для недолугого антиутопічного фільму, це, на думку очільника оборонного комітету данського парламенту Расмус Ярлов, цілком реальний сценарій.
Він зазначив, що зараз Дональд Трамп хоче посилити РФ та послабити Європу і демонструє, що "готовий завдати величезної шкоди мирним і лояльним союзникам, таким як Канада, лише тому, що вони наполягають на існуванні як країни". І у цій парадигмі закупівлю американського озброєння слід максимально уникати.
Читайте також: Німці для себе відкрили, що "логістичний зоопарк" неминучий, якщо терміново треба техніка та зброя
Озвучені ним думки стали реакцією не просто на дуже важливе питання для багатьох країн, які витратили мільярдні бюджети на винищувачі F-35, чи мають США можливість їх вимкнути дистанційно. А й на те, що Дональд Трамп під час зустрічі із генсеком НАТО Марком Рютте тиждень тому прямо заявив, що, на його думку, "анексія Гренландії відбудеться".
Після чого звісно можливо почати дискутувати взагалі щодо життєздатності НАТО, а не лише про наявність у США "магічної кнопки" до F-35. Бо зрештою Вашингтон може просто припинити обслуговувати зброю. І це незворотно призведе до деградації бойових можливостей та зниження обороноздатності країни, яка нею володіє.
І такий тиск на Європу з боку Дональда Трампа також цілком можливий, як і загальна загроза зближення з дикторськими кремлівським режимом. Зрештою наразі власник Білого Дому демонструє можливість тиснути на будь-які потрібні йому важелі не сильно замислюючись про подальші наслідки.
Варто також додати, що Данія не має свого гарнізону в Гренландії та десантних кораблів, тому будь-які бойові дії за цей острів можливо виключити навіть без урахувань різниці у бойовій потужності США та Данії. Але справа в тому, що одним з альтернативних методів заволодіння США Гренландією є її купівля. Тим паче, що Вашингтон вже пропонував це Данії у 1946 році.

І цілком можливо, що Дональд Трамп поставить Копенгаген між вибором, або отримати якусь компенсацію за свою територію, або не отримати нічого і все одно залишитись без Гренландії. А от для пришвидшення рішення якраз і можуть застосувати погрози щодо припинення постачання будь-якого озброєння, додаткові тарифи та таке інше.
Більше того, така конфронтація у межах блока НАТО взагалі є "зеленим сигналом" для Путіна посилювати свій тиск на Європу. Тим більше, що у Брюсселі вже навіть окреслили часові рамки коли, якщо все піде за планом, будуть готові ефективно знешкодити РФ самостійно, бо план навіть назвали "Готовність 2030".
Читайте також: Французи для бою у траншеях тестують футуристичний повний шолом Ronin, який зупиняє кулі