Під час повномасштабної війни РФ проти України доволі часто обговорювалась проблема "логістичного зоопарку", з якою стикались наші військові через різнобій зразків ОВТ, які були отримані в рамках військової допомоги від країн-партнерів.
Ця проблема обговорювалась в ключі, що мовляв у західних арміях "логістичний зоопарк" якраз відсутній, бо там панує максимальна уніфікація. Але практика показує, що така проблема виникає якраз у всіх арміях, котрі зараз ведуть процес нарощення своїх спроможностей, з чим зокрема зіткнулись німці.
Читайте також: Британія "зекономила" на E-7 Wedgetail, тому зможе контролювати своє небо лише 8 годин на добу, а не 24
Портал Hartpunkt наводить публікацію як про темі того, що Бундесвер опинився в ситуації "логістичного зоопарку" або ж logistischen Zoo, котрий виник начебто через підхід BAAINBw (Управління оборонних закупівель), яке воліє купувати саме спроможності, а не продукт.
Проблема такого підходу проявляється начебто в тому, що в рамках забезпечення спроможностей купується одразу кілька видів ОВТ, під кожен із яких треба налагоджувати окремі логістичні ланцюжки.
Перший приклад, який наводиться в даному контексті - BAAINBw закуповує одразу кілька типів вантажівок, замість того щоб чинити як Франція, де в плані військового автотранспорту начебто панує уніфікація.

Інший приклад – це закупівля одразу двох різних типів колісних бронемашин в рамках двох різних проектів. Перший проект під назвою Tactical Wide Area Network for Land Based Operations (TaWAN LBO) передбачає закупівлю 256 швейцарських ББМ Piranha V під 15-метрові щогли на апаратуру зв’язку.
А от другий проект має назву Common Armoured Vehicle System (CAVS), та передбачає закупівлю взагалі фінських бронемашин Patria, в тому числі – під 120-мм міномети, обсяг закупівлі по яким має скласти 1000 ББМ протягом десятиріччя.
Крім того, що сама по собі закупівля одразу двох типів імпортних бронемашин створює навантаження на ланцюжки забезпечення зокрема по запчастинам і навчанню персоналу, окремий нюанс начебто полягає в тому, що на CAVS має використовуватись бойовий модуль Protector RS4 від Kongsberg, котрий начебто невідомий Бундесверу.
Раніше Defense Express писав про те, як Пентагон виявив, що у нього не 300, а 3000 постачальників та чому ВМС США заплатили $400 млн за аналітику.
Читайте також: Скільки часу піде у Швеції на виготовлення для України 18 додаткових САУ Archer