xcounter
#

Німеччина неочікувано купить 256 швейцарських ББМ Piranha V під 15-метрові щогли на апаратуру зв’язку

15346
Piranha V збройних сил Румунії, фото - Ministerul Apararii Nationale
Piranha V збройних сил Румунії, фото - Ministerul Apararii Nationale

Окрім всього це іншого, це яскраво демонструє бажання європейських країн максимально диверсифікувати джерела поставок техніки та озброєння

Німеччина хоче купити аж 256 колісних бронемашин Piranha V швейцарського виробництва, котрі однак планує використовувати під "небойові" завдання, наприклад – в якості бази під 15-метрові телескопічні щогли для розміщення телекомунікаційної апаратури.

Такий доволі незвичайний контракт окрім всього іншого демонструє яскраве прагнення країн Європи максимально диверсифікувати джерела поставок техніки та озброєння, навіть якщо при цьому також можуть виникати обмеження різного роду характеру.

Читайте також: Milanion Group, що постачає зброю до України, показала крилату ракету FP-5, вдвічі потужнішу за Tomahawk
Piranha V у варіанті під апаратуру зв'язку для проекту Tawan, фото - GDELS

Якщо детальніше, то портал Infodefensa пише про те, що розміщена в Мадриді оборонна компанія GDELS за уже укладеним контрактом поставить для Німеччини згадані вище 256 ББМ Piranha V, які будуть використані для реалізації проекту Tawan по створенню телекомунікаційної інфраструктури для Бундесверу.

Угода передбачає, що у першому транші німці отримають 56 бронемашин цього типу, вартість поставки складатиме "тризначну суму в мільйонах євро", необхідну електроніку для оснащення таких машин виготовить німецький оборонний концерн Rheinmetall.

Також наголошується, що для реалізації цього контракту буде залучена дочірня компанія GDELS-FWW в Німеччині, і що армія Швейцарії на даний момент широко використовує схожі за конфігурацією машини зв’язку на базі ББМ Piranha III.

Patria 6х6

Від Defense Express тут хочемо наголосити ось на чому. На перший погляд виглядає так, що Німеччина в цій історії хоче придбати аж занадто багато бронемашин чисто для допоміжної ролі (тобто 256 одиниць), бо наприклад на заміну своїм ББМ Fuchs німці планують купити "лише" 300 фінських бронетранспортерів Patria, повідомлення про що з’явилось у січні 2025 року.

Однак далі варто врахувати те, що та сама Швейцарія в період з лютого 2022 року показала аж надмірну "нейтральність" у питанні можливого використання її техніки та озброєння у бойових діях, особливо проти Росії. Можемо тут пригадати зокрема про те, як Україна могла б отримати батальйон бронемашин Piranha III, але вони поїхали до Молдови в січні 2023 року.

Передача бронемашин Piranha III збройним силам Молдови, січень 2023 року, фото з відкритих джерел

Та водночас – що як для Бундесверу, так і для інших європейських армій "слабким місцем" лишається якраз допоміжний компонент, тобто підрозділи забезпечення.

Якщо врахувати наведені два вище компоненти, то на цьому тлі якраз логічним виглядає те, що Німеччина готова за "тризначні суми в мільйонах євро" купувати бронемашини швейцарського виробництва для установки на них апаратури зв’язку.

Але тут також варто звернути увагу на те, що особливо на тлі різкої та деструктивної зміни геополітичної обстановки німці вирішили купувати необхідні машини скоріше в іншої країни Європи, що славиться надмірною "нейтральністю", аніж у США, які перейшли до прямого шантажу "Старого Світу".

Читайте також: Якщо США перестануть допомагати Україні, від Європи буде треба до $350 млрд, а 30 тис військ мало