xcounter
#

Стало відомо чому в ерефії війну називають спецоперацією

Стало відомо чому в ерефії війну називають спецоперацією
11208

Керівництво росії умисно називає війну проти України "спецоперацією" з метою уникнення кримінальної відповідальності всередині країни

Російські війська 24 лютого 2022 року вторглися на територію України з кількох напрямків з території республіки білорусь, росії – зі сторони Чернігівської, Харківської, Сумської, Луганської областей, а також з окупованого Донбасу та Криму.

Для цього було задіяно від 169 тис. до 190 тис. особового складу. Для порівняння, максимальна чисельність Обмеженого контингенту радянських військ до Афганістану, яка припадала на вересень 1986 року, склала 120 000 осіб.

Читайте також: Рашисти пустили в хід хімічну зброю проти Маріуполя - полк "Азов"

При цьому від початку повномасштабної війни до 16 квітня 2022 року - 52 дні, російські війська втратили в Україні понад 20 тисяч особового складу, що в 1,3 рази більше ніж за десять років війни в Афганістані (1979-1989), коли загинуло 14453 військовослужбовця.

Де-факто, масштаб військових дій, кількість задіяного особового складу та техніки, а також втрат свідчить про те, що рф здійснює повномасштабну війну проти України, про що неодноразово заявляли як українська влада, так і весь світ.

Знищена українською армією ББМ
Знищена українською армією ББМ "Тигр"

Однак Кремль умисно підміняє поняття і називає війну "спеціальною операцією". Причина цього в тому, що в Москві добре розуміють, що згідно з Кримінальним кодексом російської федерації ст. 353. "Планування, підготовка, розв'язування чи ведення агресивної війни" караються позбавленням волі терміном від 7 до 15 років, а безпосередньо ведення агресивної війни - від 10 до 20 років.

Фактично, очільник Білокам’яної, та всі особи, які на Раді безпеки в лютому 2022 року приймали відповідне рішення, мають нести кримінальну відповідальність за російським законодавством.

Тут, варто додати, що, згідно ст. 354, того ж кодексу "Публічні заклики до розв'язання агресивної війни" караються штрафом у розмірі до 300 000 рублів або у розмірі заробітної плати чи іншого доходу засудженого за період до двох років або позбавленням волі терміном до трьох років.

Ті ж дії, вчинені з використанням засобів масової інформації або особою, яка займає державну посаду російської федерації або державну посаду суб'єкта російської федерації, - караються штрафом у розмірі від ста тисяч до п'ятисот тисяч рублів або у розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від одного року до трьох років або позбавленням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Звичайно, Кремль, наразі цілковито контролює всі гілки влади, в тому числі судову, і не дозволить якісь "правові рухи", однак це не означає, що створені правові підстави не можуть бути використані наступною владою, яка рано чи пізно замінить поточну…

Олексій Сердюк, для Defense Express

Читайте також: 50 днів агресії або Чого досягла "ерефія" війною з Україною
ТЕГИ Війна