Історична подія з першим успішним використанням морського дрона проти винищувача, коли український Magura V7 з ракетами AIM-9 знищив російський Су-30, трохи приховала одну важливу деталь. Україна має можливість створення власних зенітних ракетних комплексів з інтеграцією до них, як мінімум, американських AIM-9.
Це означає, що експериментальний проєкт FrankenSAM все ж таки не обмежився лише інтеграцією до ЗРК "Бук-М1" ракет RIM-7 / AIM-7. Більше того, участь української сторони та українських рішень у такій інтеграції західних ракет може виявитись значно більшим ніж спочатку вважалось.
Читайте також: Румунія цього року купує нову БМП - чи не наступить на п'яти замовленню для ЗСУ вибір Бухареста

Маємо зазначити, що наразі достеменно невідомо, мова йде про те, що Україна отримала готовий комплекс, який складається із ракети, прицільного комплексу та системи управління вогню, що було встановлено на Magura V7 як є.
Або мова йде про можливість самостійної інтеграції ракети до власних систем озброєння. Але саме на цей значно цікавіший та позитивніший варіант вказують деякі деталі.
Зокрема можливо звернути увагу на те, що для виявлення та наведення на ціль, як ракет Р-73, так і ракет AIM-9 використовується однакова оптико-прицільна станція. Про це говорить відео зі знищенням Су-30, на якому видно дуже характерну щитоподібну зону огляду прицільної станції.
Ця форма збігається з тією, яка на відео під час знищення Magura V5 ракетою Р-73 російського вертольота Ми-8 (також вперше в історії). Щитоподібна форма сектору огляду та сама, просто обрізана нижня частина зображення.
Але інтерфейс системи вогню з Р-73, який був продемонстрований близько 5 місяців тому, відрізняється. Це може бути пов'язане з оновленням власного програмного забезпечення, або тим, що програмне забезпечення системи управління вогнем від різних виробників. Але вони все одно використовують однаковий український прицільний комплекс.
Й з огляду на те, що західні розробники намагаються "капсулювати" свої рішення, тобто постачати їх у вже готовому вигляді, скоріш за все, система управління вогнем й програмне забезпечення можуть бути українськими. А вже від західних компонентів комплексу - лише саме ракета AIM-9.

Якщо припущення вірне, то це означає можливість створення Україною не лише морських дронів-ЗРК. І навіть не лише наземних зенітних ракетних комплексів, які будуть використовувати AIM-9. Якщо українські розробники мають можливість вільної інтеграції цих ракет до власних систем управління вогнем, то дуже цікавим поєднанням може бути використання AIM-9 не як зенітної, а у традиційної ролі - ракети "повтря-повітря" і не лише з літаків, але й з БПЛА.
Читайте також: Як Італія зробила БРСД Alfa до 3000 км, а Швеція теж хотіла атомну бомбу та креслила під неї Saab A-36