xcounter
#

Ще один трансфер технологій з РФ до КНДР: Пхеньян заявив про випробування роздільних бойових блоків до МБР

3332
Пуск КНДР неназваної ракети 26.06.2024 року
Пуск КНДР неназваної ракети 26.06.2024 року

Блоки індивідуального наведення для міжконтинентальних ракет - більш ніж складна технологія, яка у рази підвищує потужність ядерного удару

КНДР офіційно відрапортувала про проведення випробувань із відокремлення та маневрування боєголовок роздільної бойової частини міжконтинентальної балістичної ракети. Це був випробувальний пуск, з огляду на фото, міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17 з оціночною дальністю близько 14-15 тисяч кілометрів.

Звісно у Пхеньяні повідомили про те, що запуск був успішний, хоча у Південній Кореї зафіксували її вибух після того, як вона пролетіла 250 км. Також вважалось, що мова йде про випробування гіперзвукової зброї.

Читайте також: Історія з інженерними військами з КНДР дивна, бо в рашистів є кому будувати фортифікації
кндр випробування
Нібито успішне розділення бойових блоків під час пуску 26.06.2024 року

Водночас у КНДР таку дальність польоту пояснили тим, що експеримент проходив на відстані 170-200 км від пункту отримання телеметрії, для забезпечення отримання всіх необхідних даних. А всі три окремі боєголовки нібито були точно наведені на три окремі умовні цілі.

З боку Defense Express зазначимо, що незалежно від реального результату цього запуску, Пхеньян офіційно повідомив, що розробляє роздільну бойову частину під свої міжконтинентальні балістичні ракети. І це доволі складна технологія, яка з максимальною долею вірогідності була отримана від РФ.

Зрештою вся міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-17, яка одразу почала активно та результативно здійснювати тестові пуски, цілком натякає, що КНДР отримала готові рішення від Москви. А форма її носової частини підказувала, що вона може стати першою північнокорейською ракетою з роздільною бойовою частиною.

Hwasong-17
Hwasong-17

Сама суть роздільної бойової частини полягає у тому, що ракета тепер одна ракета може уражати декілька цілей у певному секторі. Для цього всі бойові частини встановлюються в автономний блок розведення, так званий "автобус".

Після відокремлення від ракети, вже у космосі, він здійснює навігацію, орієнтацію, маневрування та за чергою на відповідних ділянках траєкторії здійснює відокремлення бойових блоків, кожен з яких направляється на заздалегідь визначену ціль. Також "автобус" відповідає за розкидання хибних цілей, які ускладнюють роботи протиракетної оборони. І загалом якісно підіймає ядерний потенціал та ефективність ядерного удару.

роздільна бойова частина

Тобто мова йде про дійсно доволі складний набір технологій. Наприклад, зараз її лише намагається опанувати Індія на ракеті Agni-V. Над нею працювали с середини 2000-х років, перший пуск був здійснений на рівні 2014 року, а з роздільною бойовою частиною лише у березні 2024 році.

Agni-V
Agni-V з моноблочною та роздільною бойовою частинами

При цьому дальність Agni-V оцінена у 5-8 тисяч км, тобто у рази менше за Hwasong-17. А, наприклад, Пакистан, цю задачу досі не вирішив. Більше того, навіть у Китаю більшість балістичних ракет для ядерних зарядів виконано з моноблочною бойовою частиною.

Саме тому, заява Пхеньяна щодо успішного випробування роздільної бойової частини, є черговим маркером злочинного трансферу Москви ракетних технологій.

Читайте також: Скільки коштує ракета до ПЗРК Stinger і чому збивати нею щось окрім літаків та вертольотів - розкіш