Російська Фелерація почала випробування свого атомного підводного човна спеціального призначення К-329 "Белгород" за проектом 09852, котрий був перебудований із субмарини проекту 949А.
Про цей факт ми можемо дізнатись зокрема із публікації західного порталу Naval Post.
Читайте також: Кремль заздрить ефекту Bayraktar TB2 та обманом шукає покупців на "Орион-Э"
На даний момент відомо, що випробування такого підводного корабля мають завершитись в кінці 2021 року, після завершення тестів "Белгород" має увійти в склад Тихоокеанського флоту РФ.
РФ розкривала головну особливість підводного човна К-329 – "Белгород" має стати носієм шести підводних дронів з ядерним двигуном "Посейдон", котрі в свою чергу мають виступати як носії ядерної зброї, або ж – використовуватись для порушення роботи підводних комунікацій, котрі забезпечують зокрема роботу світової фінансової системи.
РФ розкриває також й інші характеристики "Белгорода" – що довжина корпусу цього корабля складе 184 метри, що екіпаж складе 110 осіб, що швидкість ходу має скласти 32 вузли, а повне водозаміщення має скласти 19 тисяч тонн.
Яким чином Кремль зможе застосувати настільки специфічний корабель, для початку – бодай в рамках геополітичного шантажу? Тут можливі декілька варіантів.
Базовий варіант – РФ цю субмарину будувала, щоб у випадку "великої війни" із НАТО ламати можливість поступової ескалації конфлікту, бо застосування гігантської атомної торпеди "Посейдон" - це із розряду "або пан, або пропав".
Автори порталу Naval Post вважають, що Кремль може задіяти "Белгород" для того, щоб завоювати воєнне домінування в Арктичному регіоні.
Але може бути й більш реалістичний варіант. Як уже знаємо, "Посейдони" можуть бути задіяні і в "неядерній" ролі, тобто для порушення підводних комунікацій, які зокрема забезпечують роботу світової фінансової системи.
Зараз на рівні ідеї проговорюється можливість відключення РФ від системи SWIFT як покарання за продовження агресії на Сході України та окупації Криму, але це все – поки на рівні ідеї.
Так от цілком логічно допустити, що як тільки ідея відключити РФ від SWIFT набуде так би мовити "практичних відтінків", тоді значить Кремль може наважитись на такого роду шантаж – "якщо ви нам відключаєте SWIFT, ми вам просто руйнуємо комунікації цієї системи".
Але на такий шантаж у "колективного Заходу" може бути своя адекватна відповідь.
Як розповідав Defense Express ще у березні цього року, Велика Британія переходить до "гібридної війни" проти РФ на морі.
Зокрема – що Королівські ВМС замовили будівництво нового розвідувального корабля, що має стати в стрій у 2024 році. Цей корабель має бути оснащений підводними дронами, відповідною гідроакустичною та гідролокаційною апаратурою, щоб виявляти російські підводні човни. Інші характеристики такого корабля – не розкриваються.
Іншими словами – цілком можемо уявити картину, що коли РФ таки наважиться своїми "Посейдонами" рушити підводні комунікації SWIFT, військово-морські сили Великої Британії стануть напряму та силою заважати таким планам, наприклад – виловлювати у воді ті самі "Посейдони".
Бо на кону буде доля Лондона як одного із світових фінансових центрів.
Читайте також: Ізраїль показав, як буде знищувати ракетні катери РФ своєю новітньою ракетою Sea Breaker