Російське окупаційне військо з початку повномасштабного вторгнення активно наварювала на свої танки "мангали" – кустарно створені конструкції, які нібито мали б стати захистом від безпілотних літальних апаратів, зокрема і від Bayraktar TB2.
Втім, зараз танків з цими "мангалами" майже не видно – окупанти відмовилися від них через низку проблем, які фактично перетворили їх на "братські могили. Зокрема, з ними було важче швидко вилізти з танка у разі потреби, також виникали проблеми з радіостанціями, бо антену замикало об решітки тощо.
Читайте також: Рашисти настільки "вірили" в свої Т-90М "Прорыв", що і на ці танки варили "мангали" (фото)
Але тепер окупанти знову хочуть повернутися до практики "мангалізації" – але тепер кажуть, мовляв, треба їх встановлювати не кустарно, а випускати на промислових потужностях. І що нібито вже навіть є натяк на те, що такі конструкції будуть випускатися ледь не "серійно".
Причина повернення до такого рішення – активне використання на полі бою низки засобів ураження, які прилітають по танку "зверху" – від дронів-камікадзе до тих же безпілотників з ВОГами, які хоч і не знищують техніку, але на якийсь час здатні зробити її небоєздатною. Але питання в тому, чи зможуть рашисти переробити свій "мангал" так, щоб забезпечити захист своїх танків і водночас подолати всі ті проблеми, які були виявлені у "попередніх версіях" цих конструкцій.
Насправді питання захисту бронетехніки від загроз "з неба" – доволі актуальне, як це можна побачити безпосередньо під час бойових дій в Україні. І західні компанії вже задумуються над тим, щоб створювати свою нову бронетехніку з урахуванням нових вимог поля бою.
Зокрема, у BAE Systems думають над тим, як перепроектувати свою БМП, яка замінить Bradley з урахуванням необхідності встановлення додаткового захисту у верхній напівсфері, а також високоенергетичних лазерів, які будуть збивати ті самі БПЛА.
Читайте також: Білоруський ОПК "навчився" варити "мангали" на Т-72, і ми навіть знаємо "замовника"