xcounter
#

Летіли на Старокостянтинів, але збили над Києвом: що це означає для Х-47 "Кинжал"

Летіли на Старокостянтинів, але збили над Києвом: що це означає для Х-47 "Кинжал"
60802

Вочевидь російський "Кинжал" можна збивати й на маршовій ділянці попри всю його аналоговнєтность, що точно не відповідає навіть самому сенсу розробки

Сьогодні вранці, 7 жовтня, ворог спробував завдати удар трьома високошвидкісними ракетами Х-47М2 "Кинжал", які були запущені з МиГ-31К, що піднялись з аеродрому "Саваслейка", але пуск був здійснений з Тамбовської області.

Дві з них вдалось збити на Київщині, а одна ракета влучила у район аеродрому Старокостянтинів у Хмельницькій області. І все вказує на те, що ціллю всіх трьох ракет була саме українська авіабаза. Але дві з трьох "Кинжалів" були збити над Києвом, бо їх уламки впали у декількох районах столиці, про що повідомила місцева влада.

Читайте також: Французи відпрацюють бої у горах з "колісними танками" AMX-10RC та з піхотою на мотоциклах, це їм треба для Карпат

Справа в тому, що вочевидь ворог дійсно запускає ці ракети так, що вони пролітають над столицею, через що кияни чують звукову хвилю від них, або, як у сьогоднішньому випадку, ще й роботу ППО.

Якщо побудувати можливі варіанти прямолінійної траєкторії польоту "Кинжала" з меж Тамбовської області до Старокостянтинова, то всі вони будуть у секторі, що так чи інакше проходить через Київ, або його околиці.

Кинжал Старокостянтинів Київ
Сектор можливих траєкторій польоту Х-47 "Кинжал" з Тамбовської області з урахуванням кривизни Землі

А це означає те, що ворожі ракети цілком можуть пролітати у межах зони роботи систем ППО, які прикривають столицю та можуть мати протиракетні можливості. Зрештою про роботу Patriot під Києвом із перехоплення Х-47 "Кинжал" та іншої "балістики" час від часу навіть офіційно розповідають самі військові.

Але у цьому випадку мова йде не про збиття "гіперзвукового" Х-47М2 "Кинжал", коли він атакує ціль, а про його успішне перехоплення на маршевій ділянці польоту. А різниця між цими двома варіантами величезна. Бо коли "Кинжал" вже падає на ціль його швидкість вже далеко не гіперзвукова. Водночас на маршевій ділянці вона якраз і має перевищувати 5 Махів, чи все одно бути більш ніж значною.

Більше того начебто російський "Кинжал", якщо вірити деклараціям рашистів, має можливості ще й маневрувати на всій траєкторії польоту. Це необхідно якраз з метою обходу навіть потенційних районів протиракетної оборони.

Х-47М2 Кинжал

Але у реальності швидкість "Кинжала" навіть на маршевій ділянці не є проблемою для виключно умовного Patriot. А попри нібито можливість маневрування ворог вперто прокладає їх маршрут у районі Києва. При цьому це вже не перший випадок, коли Х-47М2 "Кинжал" збивають "на прольоті" у районі столиці, але точно один з перших, коли подробиці перехоплення оголошені офіційно. І звісно у РФ про це чудово знають, але продовжують запускати "Кинжали" саме таким чином.

Зазначимо, що одним можливим поясненням цього є те, що для пуску цієї ракети необхідно доволі точно вивести МиГ-31К у пусковий район з необхідною висотою, швидкістю та курсом. Таке припущення Defense Express зробив у розповіді про те, звідки у РФ з'явився Х-47 "Кинжал" взагалі й з яких радянських розробок він виріс. А для такого точного виведення носія необхідно або тримати у небі повітряний командно-вимірювальний пункт типу Ил-976 СКИП, або розгорнути відповідну наземну інфраструктуру на землі, що дешевше.

У будь-якому випадку, якщо дійсно збиття Х-47М2 "Кинжал" можливо Patriot на маршевій ділянці, то це взагалі нівелює весь сенс розробки цієї ракети. Тим більше, що у фантазіях російських пропагандистів вона взагалі не могла бути перехоплена не те що наявними, а навіть перспективними засобами протиракетної оборони.

Читайте також: БПЛА С-70 "Охотник" це все ж таки "бомбовіз" КАБів: яка реальна загроза та ідея ворога