Практика боїв проти російських окупантів показала, що в умовах поля бою в Україні французькі "колісні танки" типу AMX-10 доцільно використовувати хіба що як імпровізовану САУ для стрільби із закритих позицій, що власне ламало усю концепцію цієї машини як мобільного вогневого засобу. На що перетворили у ЗСУ французькі AMX-10RC та чому це вирок для колісних танків, ми тоді розповідали в окремій публікації.
Крім того, самі французи мають поступову заміну своїм "колісним танкам" у вигляді бронемашини Jaguar, яку ВМС Франції здогадались прикувати до палуби ланцюгами для захисту від дронів.
Читайте також: БПЛА С-70 "Охотник" це все ж таки "бомбовіз" КАБів: яка реальна загроза та ідея ворога
На цьому тлі виглядало логічним очікувати, що сам AMX-10 в строю французької армії поступово би "сходив зі сцени", тому б новини про актуальне використання цих бронемашин у різних сценаріях - не з’являлись би.
Але практика показує інше, а саме – що французькі військові й далі відпрацьовуватимуть використання AMX-10RC у можливих сценаріях бойовій дій, зокрема у гористій місцевості. При цьому вони апелюють якраз до "тактичних і технологічних напрацювань", які показав досвід боїв ЗСУ проти російських окупантів.
Як пише портал Opex360, 27-ма горно-піхотна бригада французької армії, до складу якої входить 4-ий штурмовий полк, готується провести навчання "Едельвейс 2024" протягом 13-18 жовтня 2024 року, в рамках яких планується відпрацювати зокрема "танковий бій у гірській місцевості".
Власне, згаданий вище 4-ий полк якраз і оснащений AMX-10RC, ці бронемашини діятимуть під прикриттям піхоти на квадроциклах та мотоциклах. Окрім французьких гірських піхотинців, до навчань планують залучити підрозділ легких драгунів британської армії, ну і також відпрацьовуватимуть використання безпілотників (але тут без деталізації).
Що характерно, навчання "Едельвейс 2024" хоч і відбуватимуться безпосередньо на французькій території, але там французькі військові відпрацьовуватимуть формат дій, які їм можливо доведеться вести в умовах Карпат на території Румунії (в рамках відповідної місії ЗС Франції) або ж взагалі в умовах Кавказу (що ймовірно є уже скоріше гіпотетичним сценарієм).
В даному випадку ми маємо не просто наочну ілюстрацію, з якими відмінностями у країнах Заходу може сприйматись досвід дій ЗСУ в боях проти армії РФ, але й навіть – як може відрізнятись бачення у використанні навіть конкретних типів машин в поточних умовах.
Щодо того, чому ж самі французькі військові готуються навіть до перспективних сценаріїв, де їм можуть в теорії знадобитись "колісні танки" AMX-10RC, то можливо це можна пояснити так – схоже, вони таки знайшли у цій машині своєрідну "реінкарнацію" легкого гусеничного танка AMX-13, про який згадали наприкінці минулого року на тлі нерозуміння, як взагалі має виглядати сучасний танк.
Читайте також: Чи відрізняються та яке додаткове оснащення мають F-16 з Нідерландів, які почали посилювати ЗСУ