Цей тренд полягає у тому, що потенційні покупці починають все більше цікавитись не суто військовими версіями нових гелікоптерів, а мілітаризацією комерційних варіантів. Тож американський виробник вертольотів Bell намагається швидко зреагувати на ці побажання, про що написало видання Defense News 18 грудня у репортажі з виставки у Арабських Еміратах.
"Покупці почали більше звертатися до комерційних платформ для військових цілей, які можуть бути дуже швидко адаптовані під нові завдання завдяки технологіям, завдяки інтеграції необхідних датчиків та зброї", — говорить він.
Читайте також: Bell Textron не видавало ДК "Укроборонпром" дозволу на виробництво гелікоптерів UH-1 Iroquois
Він сказав, що мілітаризація комерційної платформи обходиться клієнтам дешевше, аніж купівля готового військового гелікоптера, плюс комерційна версія легче експортується.
"Країни все більше і більше розглядають такі продукції. Частково це пов'язане з тим, що вони не можуть дозволити собі воєнну платформу, а також через те, що час, необхідний для її закупівлі, значно скорочується", зазначив Матіас. При цьому було зазначено, що цей обхідний шлях є цілком законним.
"Вся ця діяльність є частиною змін у структурі продажу зброї в США, щоб прискорити усі процеси. Були скарги, які привели до цих змін для підвищення ефективності", заявив Теодор Карасик, старший радник американської геополітичної консалтингової компанії Gulf State Analytics.
Разом з тим, зазначає видання Defense News, дозвільні органи у США швидше погодяться на продаж окремих систем озброєння, які можна застосувати для мілітаризації цивільних зразків, аніж на дозвіл продати чисто військовій вертоліт.
На авіасалоні у Дубаї був показаний комерційний гелікопер Bell 407, який пройшов через подібну мілітаризацію і вже експлуатується спільно з Об’єднаним авіаційним командуванням ОАЕ.
На цей гелікоптер встановили кулемет, керовані та некеровані ракети. Цей набір з платформи Bell HOSS використовується для перетворення комерційних машин на бойові платформи.
Будь-яка система озброєння, яка є на AH-1 Zulu, може бути додана до комерційного вертолета, наприклад, Hellfire та APKWS (ракети з лазерним наведенням)", – говорить Маттіс.
Нагадаємо, в Україні також декларували інтерес до продукції компанії Bell. Так, йшлося про збирання цивільних гелікоптерів моделей SW-205 (ліцензійна модифікація Bell 205, який, своєю чергою, є цивільним варіантом військового гелікоптера Bell UH-1 Iroquois) та SW-205Т (двомоторна версія гелікоптеру – своєрідний "лайт"-аналог Мі-8).
Гендиректор концерну Юрій Гусєв навіть обіцяв зібрати перший Iroquois на "Одеському авіаційному заводі" до 30-річчя Незалежності України.
Концепція передбачала рух від цивільної до військової версії гелікоптера. Заявлялось, що потім під замовлення Збройних сил України або Національної гвардії, згідно ТТЗ, буде дороблено конструкцію - під потрібне озброєння.
Проте обіцяні "Укроборонпромом" вертольоти, великовузлове збирання яких мали розпочати до 30-ої річниці Незалежності України на "Одеському авіаційному заводі", так і не піднялись у небо.
Читайте також: "Скринька Пандори" відкрилась: чому "Укроборонпром" таємничив UH-1 Iroquois на "Одеському авіаційному заводі"