Defence Express сьогодні уже розповідало обнадійливі новини для вітчизняного літакобудування.
Наприклад, за словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського, влітку цього року має відбутись підписання "твердого контракту" на поставку 13 літаків Ан-178 для авіації Міністерства внутрішніх справ України.
Читайте також: Чи порушується графік поставки гелікоптерів для ДСНС: черговий H225 Super Puma прибув в Україну
Також, як розповів очільник Мінстратегпрому, зараз тривають перемовини по можливому відновленню серійного виробництва для іноземних замовників літаків Ан-74 на Харківському авіаційному заводі.
Але при цьому на певній "мертвій точці" застряг інший проект вітчизняної авіаційної галузі – літак Ан-70.
В своєму інтерв’ю виданню "День" у січні 2021 року Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський сказав, що на даний момент єдиний наявний екземпляр Ан-70 зберігається на ДП "Антонов".
І також – що Міноборони пропрацьовує можливі варіанти щодо використання цього наявного літака та розвитку проектом загалом. Але більше новіших новин по темі долі проекту Ан-70 ми не маємо.
Водночас, маємо наступну новину. Концерн Airbus виконав першу в цьому році поставку військово-транспортного літака А400М.
Як пише портал European Defence Rewiew, такий літак отримали військово-повітряні сили Іспанії, котрі таким чином мають уже 10 одиниць А400М. Для самого концерну Airbus – це уже сотий серійний А400М, поставлений замовнику.
Тут варто віддати належне наполегливості того ж Airbus, котрий веде виробництво А400М всупереч усім можливим проблемам, які уже спіткали цей проект.
Зокрема, станом на зараз в теорії замовники мали би отримати уже 180 таких літаків, хоча як бачимо – отримали тільки 100, проблеми із надійністю конструкції фюзеляжу доволі сильно "просаджують" попит на А400М.
У 2019 році Airbus довелось витратити мінімум 3 мільярди євро на проведення нових робіт по доопрацюванню літака А400М. Відтак, вартість проекту вже перевищила 30 мільярдів євро.
Щоб на цьому фоні вийти на мінімальну рентабельність, Airbus має на 50% прискорити темпи поставок – тобто стабільно 10 років підряд щороку постачати мінімум 15 "бортів" А400М, а не 10, як це було минулого року.
Ось такий приклад складнощів європейського проекту А400М має відповідно мотивувати Україну до реанімації проекту Ан-70, в інтересах вітчизняного чи іноземного замовника.
Тим більш, що "в запасі" лишаються як мінімум два фюзеляжі недобудованих екземплярів літака Ан-70.
Читайте також: Гусєв пообіцяв підняти у небо перший Ан-178 для ЗСУ уже наприкінці 2021 року