xcounter
#

Західне ЗМІ пише про "заправлені водою ракети" в Китаю, але ж це дивно

24356
Китайські балістичні ракети середньої дальності DF-26, фото з відкритих джерел
Китайські балістичні ракети середньої дальності DF-26, фото з відкритих джерел

Це виглядає дивним як мінімум через неструктурованість інформації, яка ускладнює розуміння картини

Розвідувальні органи США начебто дізнались про те, що очільник Китаю Сі Цзіньпін начебто провів масштабну чистку серед військового керівництва. Причиною цьому стали начебто виявлені факти корупції, які ставлять взагалі під сумнів можливості КНР вести "велику війну", зокрема із використанням стратегічного ракетного озброєння.

Мовляв, мова буквально про те, що китайські балістичні ракети заправлені водою замість палива саме для приховування корупції, що власне і розлютило Сі Цзіньпіна. Про це в своїй публікації стверджує видання Bloomberg.

Читайте також: Британія справді спише два фрегати через нестачу моряків, але є важливий нюанс
Розгортання китайської балістичної ракети DF-21D перед запуском, ілюстративне фото з відкритих джерел

Від Defense Express зазначимо, що не ставлячи під сумнів загалом достовірність даних, наведених у публікації Bloomberg, все ж не можемо не сказати, що наведена вище картина виглядає взагалі дивно. Бо в принципі виникає питання, як взагалі технічно можливо тримати на зберіганні чи на бойовому чергуванні рідинні балістичні ракети, в які замість ракетного палива залили воду.

Більш того, якщо вчитуватись в саму публікацію Bloomberg, то можемо побачити, що там фактаж про виявлену корупцію серед китайського військового керівництва подано в загальних рисах.

Тобто – окрім згаданого моменту із начебто заправленими водою ракетами згадується і те, що по причині корупції начебто не спрацьовують як слід кришки на шахтних пускових установках під міжконтинентальні балістичні ракети, через що пуск МБР може і не відбутись.

Китайські балістичні ракети середньої дальності - "вбивці авіаносців" типу DF-21, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але ж наведені вище дані виглядають максимально неструктуровано. Тобто наприклад, не наводиться деталізація, чи стосуються дані про "заправку водою" ракет лише шахтного базування, чи й на мобільних пускових установках також.

Або ж якщо говорити загалом, то ж не наводяться висновки, що ж саме можуть означати наведені вище факти щодо китайського ракетного арсеналу – може чи не може Китай застосовувати МБР із ядерною зброєю проти США, чи питання стоїть значно вужче.

З іншої сторони, не можна виключати й того, що справді могли виявитись певні факти корупції серед військового керівництва Китаю, наслідки яких можуть загрожувати провалом у "великій війні". Через що Сі Цзіньпін і міг розгорнути кампанію чисток.

Підготовка до пуску китайської балістичної ракети DF-26, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Невідомі дрони вже рік літають над полігонами в Німеччині для ЗСУ, "віз і нині там"