xcounter
#

Британія справді спише два фрегати через нестачу моряків, але є важливий нюанс

18654
Фрегат HMS Westminster проекту Type 23 , фото ілюстративне, джерело – Royal Navy
Фрегат HMS Westminster проекту Type 23 , фото ілюстративне, джерело – Royal Navy

А нюанс в тому, що ці два фрегати спишуть лише після того, як будуть отримані нові кораблі, на які й переведуть екіпажі

Британське видання The Telegraph нещодавно написало, що Королівські ВМС Великої Британії планують списати два фрегати проекту Type 23 HMS Argyll та HMS Westminster по причині нестачі особового складу для комплектування екіпажів. Оскільки часові рамки по списанню цих кораблів окреслені не були, могло скластись враження, що ці введені в стрій 30 років назад фрегати спишуть ледь чи не буквально зараз.

Але по факту Міноборони Великої Британії такі плани підтвердити не змогло. Тому скоріш за все тут йдеться про те, що згадані вище два фрегати списуватимуть в плановому порядку, після отримання нових кораблів проекту Type 26, на які переведуть екіпажі з фрегатів проекту Type 23. Про це йдеться в публікації порталу The Drive.

Читайте також: Невідомі дрони вже рік літають над полігонами в Німеччині для ЗСУ, "віз і нині там"
Фрегат проекту Type 26, ілюстративний рендер від BAE Systems

Як деталізує видання, справді, Королівські ВМС Великої Британії наразі відчувають певну нестачу особового складу: з липня 2022 року по липень 2023 чисельність військовослужбовців скоротилась на 4,1%, або до загалом 37,96 тисяч осіб (уже станом на жовтень 2023 року) в строю Королівського флоту та Королівської морської піхоти.

І це при тому, що в рамках своєї програми розвитку британський флот отримати новітні бойові кораблі, які вимагатимуть значно більшої чисельності екіпажу для обслуговування.

Для порівняння, якщо на фрегат проекту Type 23 треба екіпаж на 185 осіб із можливістю розширення до 205 осіб, то на перспективні кораблі проекту Type 26 – екіпаж на 157 осіб з можливістю розширення до 208 осіб, а на перспективні фрегати проекту Type 31 – 80 та 180 осіб відповідно.

Фрегат проекту Type 31, ілюстративний рендер від BAE Systems

Так виходить, що зараз для наявних фрегатів проекту Type 23 загалом треба 1665 осіб екіпажу, а для флоту перспективних фрегатів проекту Type 26 і Type 31 – орієнтовно від 1656 до 1756 осіб.

Але при цьому треба розуміти, що ввід у стрій згаданих вище кораблів проекту Type 26 і Type 35 розрахований на проміжок аж до 2035 року. Фрегати проекту Type 23 справді "немолоді" кораблі, і поступово уже виводяться по мірі вичерпання ресурсу: протягом 1990-2002 років було введено у стрій 16 кораблів цього проекту, але в строю Королівських ВМС наразі є лише 9.

На цьому тлі взагалі не йдеться про те, що Британія в найближчий час планує реально списувати згадані вище фрегати HMS Argyll та HMS Westminster. Оскільки в їх модернізацію в останні кілька років було вкладено понад 100 мільйонів доларів, а готові до застосування бойові кораблі Лондону потрібні тут і зараз, на тлі загальної напруженості в світі.

Фрегат HMS Argyll проекту Type 23 , фото ілюстративне, джерело - U.K. Ministry of Defense
Читайте також: Міноборони заявило про завершення держвипробувань "Штурм-СМ": що це за ракетний комплекс