Сполучені Штати Америки хочуть забезпечити власний ефективний контроль за водами в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема – щоб стримати комуністичний Китай від раптового вторгнення на острів Тайвань.
Тим більш, що в останній час Піднебесна продемонструвала декілька "тривожних дзвіночків", які можуть свідчити про підготовку агресії проти Тайваню.
Читайте також: Друге життя F-117 Nighthawk: літак "засвітився" на навчаннях Red Flag 21-3
Наприклад – у першій половині липня цього року авіація НВАК провела груповий політ біля Тайваню з метою "прощупати" протиповітряну оборону острова. При цьому в строю літаків були безпілотні J-7 – копії радянських МіГ-21.
Або ж – американські фахівці виявили, що Китай практикує приховане використання цивільних паромів або ж суден-ролкерів для доставки амфібійних машин частин морської піхоти.
Щоб уникнути неприйнятного для себе розвитку подій, ВМС США можуть налагодити цілодобовий моніторинг вод Тайванської протоки та прилеглих акваторій за допомогою наявних БПЛА, зокрема - MQ-4 Triton або ж MQ-9 Reaper.
Таку пропозицію описали експерти американської експертної установи US Naval Institute.
Автори публікації написали, що США можуть своїх союзників долучити до забезпечення цілодобового моніторингу надводної обстановки за допомогою БПЛА.
І також – використати технологію "штучного інтелекту", щоб зробити більш ефективною обробкою розвідувальних даних про дії флоту Китаю, котрі збиратимуть американські безпілотники.
Автори цілком допускають, що навіть якщо такий моніторинг буде налагоджений, для самого Китаю це не стане стримуючим фактором – Піднебесна й далі методично втілюватиме свої агресивні плани. Але зате самі США матимуть постійний потік інформації, "озброєний – значить попереджений".
За великим рахунком, американські експерти пропонують використати уже напрацьований механізм для зміцнення обороноздатності своєї країни, який став доступний уже багатьом країнам, зокрема Україні.
Тут варто нагадати, що 15 липня цього року ВМС України отримали перший безпілотний комплекс Bayraktar TB2 в його удосконаленій версії. Ці безпілотні комплекси можуть виконувати моніторинг надводної обстановки в режимі 24/7, радіус дії дронів сягає 300 кілометрів, а мобільні станції управління безпілотними літальними апаратами можна розміщувати не лише на суші, але й також – на кораблях та судна Військово-Морських Сил України.
Читайте також: Морські Bayraktar TB2: що насправді передали ВМСУ - розповідаємо все, що дозволено (відео)