До підготовки фахівців-зв’язківців НГУ, що мають забезпечити ефективне використання радіостанцій RF-7800H МР був залучений представник "Радіо Сатком Груп", що є ексклюзивним представником L3Harris в Україні. Ця українська компанія також забезпечує функціонування учбово-сервісного центру корпорації L3Harris та має налагодити збирання окремих засобів зв’язку розробки американської корпорації в Україні.
В НГУ оцінили залучення сертифікованого фахівця до підготовки своїх зв’язківців, як таке, що приносить велику користь – з огляду на те, що "постійно виходять оновлення версій мікропрограм, програмного забезпечення, що вносить деякі корективи у використання станцій".
Читайте також: Aselsan та L3Harris: В ЗСУ визначились де та якими радіостанціями будуть комплектуватися підрозділи (відео)
В Національній гвардії України високо оцінюють ефективність радіостанцій від L3Harris.
Зокрема, в ході навчальних зборів виконуючий обов’язки начальника відділу зв’язку-начальника зв’язку Центрального територіального управління НГУ, підполковник Дмитро Погорєлов наголосив: "Радіостанції RF-7800H-МР являють собою вдосконалені радіостанції сімейства Falcon і забезпечують надійну роботу в радіонапрямку та в радіомережі як в телефонному режимі, так і в режимі передачі даних. Вони мають покращену систему шифрування. Забезпечують надійний зв’язок в робочому діапазоні частот. Вони можуть використовуватися в переносному, мобільному (на автошасі) та стаціонарному варіанті".
Радіостанція RF-7800H МР призначена для забезпечення телефонного зв’язку та передачі даних у тактичній, оперативній та стратегічній ланках управління у радіомережах від командира бригади і вище. Це єдина у світі з КВ-станцій, яка дозволяє передачу даних в широкій смузі.
Дана станція здатна передавати данні в смузі до 24 кГц (звичайний кв-канал 3 кГц), що значно збільшує швидкість і надійність передачі інформації. Варто відзначити, що КВ-зв'язок єдиний, крім супутникового, який дозволяє здійснювати загоризонтний зв'язок в режимі "точка-точка". Тобто фактично одна з таких радіостанцій може спілкуватися з іншою з будь-якої точку світу.
Розширення в Україні мережі користувачів сучасних короткохвильових захищених радіозасобів є вагомим кроком підвищення керованості військ та взаємодії між різнорідними силами та засобами сектору безпеки та оборони України.
Зокрема, ці радіостанції є одним з основних засобів зв’язку в ЗСУ та Національній гвардії України.
За словами генерального директора приватної компанії "Радіо Сатком Груп" Сергія Чепеля, практично весь короткохвильовий зв'язок в Збройних силах України базується на техніці L3Harris. При цьому, більшість таких станцій відносяться до найновіших - з серії Harris Falcon ІІI.
Сучасні радіостанції постачаються споживачам в Україні переважно за рахунок платників податків в США – в рамках програм військової допомоги від Уряду США.
Раніше Defense Express писав, що в період з 2014 року по кінець 2020 року Україна вже отримала за програмою Ініціатива безпекової допомоги від США майже $1,5 мільярди (загальний обсяг військової допомоги оцінюється на рівні понад $2 млрд). З них п'ята частина (близько $300 млн) припадала на сучасні засоби зв'язку від L3Harris.
Читайте також: У 2021 році в ЗСУ планують отримати більше сучасних засобів зв'язку від компанії L3Harris