Принаймні так стверджують журналісти Security talks, у своїй програмі "Новітні радіостанції для української армії".
За їх словами, у 2020 році L3Harris було визначено ключовим постачальником радіостанцій захищеного зв’язку для ЗСУ.
Читайте також: «L3Harris зацікавлена розгорнути виробництво в Україні, але хоче зрозуміти перспективи»
"Це зокрема було зафіксовано в наказі №108, який підписав Головнокомандувач Збройних сил України генерал Руслан Хомчак", - повідомив ведучий програми та відомий український військовий експерт Валентин Бадрак.
Наразі, після офіційного визначення продукції L3Harris головними засобами зв’язку ЗСУ, ці радіостанції готують до масштабного встановлення на бойові машини Сухопутних військ. Йдеться передусім про станції УКХ-зв'язку, які використовуються на тактичному рівні.
При цьому відзначається, що в ЗСУ питання з сучасними КХ-радіостанціями, які працюють у короткому діапазоні хвиль й на більшій відстані та відповідно використовуються на вищому щаблі (наприклад зв'язок між батальйоном та бригадою) вже закрите. Такі радіостанції здебільше були закуплені Міноборони України за бюджетні кошти ще в минулі роки.
За планом, турецькими радіостанціями Aselsan оснастять війська Територіальної оборони. Тоді як продукція американської L3Harris Technologies буде використовуватися майже всіма діючими бойовими підрозділами ЗСУ.
Винятком є окремі підрозділи Повітряних сил (зокрема ті, що озброєні бойовими літаками), де можуть бути встановлені взагалі інші типи більш спеціалізованих засобів зв’язку.
В прискоренні переоснащення Збройних сил на американські засоби зв’язку суттєву допомогу мають надати Сполучені Штати. За попереднім планом, до 2025 року, в рамках військової допомоги США, ЗСУ мають отримати продукції L3Harris на $300 млн (на аналогічну суму було поставлено радіостанцій Harris з початку війни на Сході України, включно з 2020 роком).
Проте, попри чималі закупівлі та майбутню допомогу від США, підрозділи ЗСУ ще дуже далекі від насичення сучасними засобами зв'язку й потребують дуже чималого фінансування. Зокрема на сьогодні, в Збройні сили поставлено лише близько 20% (від потреби) таких радіостанцій.
При цьому, лише близько половини з них, це американські L3Harris. Тобто лише щоб наситити станціями близько 10% підрозділів ЗСУ було вже витрачено понад $300 млн.
Наразі радіостанціями від L3Harris Technologies більш-менш укомплектовані лише ССО, ДШВ та ВМСУ. А ось Сухопутні війська ЗС України поки на початку цього важливого шляху й здебільше мають лише оснащену новими радіостанціями модернізовану бронетехніку, з тих партій, що були передані в рамках ДОЗ за останні роки.
Читайте також: Турецькі радіостанції ASELSAN для ЗС України успішно пройшли перевірку Держспецзв’язку