xcounter
#

У чому є нюанс використання FPV-дронів вночі і чи має таке рішення Україна

4601
У чому є нюанс використання FPV-дронів вночі і чи має таке рішення Україна

Нічні камери розширюють варіативність використання FPV-дронів на полі бою, але тут також є свої особливості

Останнім часом у публічному просторі активізувалися повідомлення про те, що росіяни отримали на озброєння партію FPV-дронів, оснащених нічними камерами — зокрема на цьому акцентував фахівець у галузі зв’язку, РЕР та РЕБ Сергій Бескрестнов, відомий як Сергій "Флеш", розповідаючи, що окупанти використовують як дешеве рішення у вигляді аналогової камери (працюють у сутінках або при яскравому місяці) та дорожчі цифрові камери (працюють у темряві).

Водночас як розповів у коментарі Defense Express командир підрозділу аеророзвідки Terra 3-ї штурмової бригади Микола Волохов з позивним "Абдула", від ворога Україна не відстає, і також вже використовує такі дрони на полі бою — зі зрозумілих причин, деталі щодо цього військовий не розкриває.

Читайте також: У 93-й бригаді розповіли, скільки цілей знищили та уразили за два місяці їхні дві групи FPV-дронів

Разом з тим, тут як мінімум можна згадати нещодавно оприлюднене відео волонтером Сергієм Стерненком, де якраз можна побачити декілька епізодів, як наші військові нищать вночі FPV-дронами позиції та техніку російського окупаційного війська.

Разом з тим, у використанні FPV-дронів вночі є свої нюанси, як розповідає Волохов. Зокрема він акцентує, що власне політ дрона і його приліт у ціль — це лише останній елемент у структурі ураження цілі, і тут будуть певні проблеми з дорозвідкою цілі.

"Треба отримати попередню дорозвідку, а дорозвідка вночі є досить таки складною справою, і якщо ви не знаєте, коли там їде ця техніка, то злітати просто, як кажуть, "на фонарь", то це буде дуже великий розхід дронів", — розповідає військовий.

Як раніше розповідав Defense Express, для українських FPV-дронів налагодили постачання уламково-фугасних боєприпасів.

Читайте також: Скільки мінімально FPV-дронів потрібно бригаді на місяць і як багато використовує розрахунок за день чи операцію