xcounter
#

Туреччина подовжить ресурс своїх F-16: країна шукає спосіб обійтись без F-35

На даний момент турецький холдинг TAI веде роботи по модернізації 130 літаків  F-16
На даний момент турецький холдинг TAI веде роботи по модернізації 130 літаків F-16
2249

На кожному літаку мають оновити від 1200 до 1500 деталей, завдяки чому строк служби має вирости від 8000 до 12 тисяч польотних годин

Турецька оборонна промисловість запустила програму по подовженню ресурсу служби флоту винищувачів F-16 Block 30 національних ВПС від 8000 до 12 тисяч польотних годин.

Мета цієї програми – подовжити строк служби F-16 у складі турецьких військово-повітряних сил до того моменту, поки оборонна промисловість країни не впорається із виконанням програми по національному винищувачу TF-X, пише портал Defense News.

Читайте також: F-16 для України: чи можливо "встати у чергу" за найпопулярнішим у світі винищувачем
Винищувачі F-16 турецьких ВПС на наземній стоянці

В свою чергу, продовжувати ресурс наявних F-16 Туреччина вимушена із-за санкцій Білого Дому, які роблять неможливою поставку винищувачів F-35 для цієї країни. А про масштабність запланованих робіт свідчать наступні цифри: врамках робіт по подовженню строку служби F-16 Block 30 на кожному із літаків будуть оновлені від 1200 до 1500 деталей на літак.

Відомо, що на даний момент турецький аерокосмічний холдинг TAI веде будівництво 30 нових літаків F-16 Block 50+ для ВПС Туреччини, і також - виконує програму оновлення, для понад 160 винищувачів F-16 модифікацій Block 30, Block 40, Block 50, що стоять на озброєнні турецьких збройних сил.

Винищувач F-16 на стапелях турецького аерокосмічного холдингу TAI

Також відомо, що Туреччина намагається "зрушити з мертвої точки" програму розробки національного винищувача під індексом TF-X або ж MMU. Одна із проблем – силова установка для цього літака.

І, за наявними даними, турецька оборонна промисловість веде переговори веде переговори з британським виробником двигунів Rolls-Royce щодо можливої поставки силових установок для TF-X, і також – спільного британо-турецького виробництва авіаційних двигунів. Втім, наскільки перспективними є ці переговори – наразі невідомо.

Макет винищувача TF-X

Як раніше повідомляло Defence Express, в грудні 2020 року турецький холдинг Turkish Aerospace Industries оголосив, що завершив модернізацію перших семи транспортних літаків С-130 для національних військово-повітряних сил за програмою Erciyes.

Усього турецькі ВПС мають 19 транспортних літаків С-130, модернізація одного коштуватиме від двох до десяти мільйонів доларів.

Літак С-130 турецьких ВПС
Читайте також: Останній цвях у труну F-35: у США обговорюють повернення F-16 у серію для власних ВПС