xcounter
#

ЦАХАЛ вперше використав на полі бою свої нові корвети: яке озброєння мають ці кораблі

33548
Всі фото — Israel Navy
Всі фото — Israel Navy

Сьогодні Ізраїль має на озброєнні три корвети класу Sa'ar 6 і очікує на четвертий

Ізраїль використав на полі бою свої новітні корвети класу Sa'ar 6 — таку інформацію підтвердив представник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі. Це вперше, коли ізраїльський флот застосував у бойових умовах ці кораблі.

Яке саме озброєння було використано і по яких цілях не відзначається, але ізраїльські джерела відзначають, що було застосовано "різні типи систем озброєння" для ураження цілей у Секторі Газа, як розповідає видання Defense Industry Europe.

Читайте також: ЦАХАЛ вперше з 2006 року стріляв по ХАМАСу із M270: скільки таких систем має Ізраїль
Sa'ar 6
Корвет класу Sa'ar 6

Нагадаємо, що йдеться про корвети, які ще у 2015 році Ізраїль замовив у Німеччини — всього у рамках серії країна має отримати чотири кораблі, сьогодні на озброєнні ізраїльського флоту перебувають три корвети класу Sa'ar 6, перший з яких було введено в експлуатацію у листопаді 2020 року, третій — у квітні 2023.

Важливе уточнення — що Німеччина побудувала для Ізраїля корпуси корветів цього класу, водночас інтеграцією озброєння та радіоелектронного обладнання займаються вже безпосередньо ізраїльські компанії. Останні два кораблі Німеччина передала замовнику у 2021 році.

Кораблі були побудовані у рамках спільного проєкту German Naval Yards Holdings та ThyssenKrupp Marine Systems (TKMS), конструкція корветів класу Sa'ar 6 базується на німецькому корветі класу Braunschweig, але з низкою різних технічних змін, необхідних для інтеграції таких систем, як Barak-8 чи C-Dome.

Щодо озброєння, яке мають ці кораблі, то перелік виглядає наступним чином: 76-мм гармата Oto Melara, два бойових модулі Typhoon з 25-мм гарматами, пускові для ЗРК Barak-8, пускові для системи С-Dome (морська версія "Залізного купола"), протикорабельні ракети Gabriel V та два торпедних апарати для 324-мм торпед.

Водозаміщення корвета при повному завантаженні становить 1900 тонн, довжина — 90 м. Оснащений радіолокаційною станцією EL/M-2248 MF-STAR з АФАР.

Читайте також: ХАМАС почав бити по Ізраїлю далекобійними "Аяш-250", ЦАХАЛ застосував "Пращу Давида"