xcounter
#

США розконсервовують аеродром з якого здійснили ядерні бомбардування Японії, тепер проти Китаю

7331
West Field у 1945 році (@Bill Webster)
West Field у 1945 році (@Bill Webster)

Авіабаза West Field використовувалась B-29 Superfortress​ у 1945 році й після цього була покинута

Напруженість у Тихоокеанському регіоні між США та Китаєм призвела до доволі символічного рішення - розконсервація аеродрому на острові Тініан, який знаходиться у групі Північних Маріанських островів. Й він відомий тим, що саме з нього 6 та 9 серпня 1945 року злетіли B-29 Superfortress для бомбардувань Хіросіми та Нагасакі.

А до цього ця доволі велика авіабаза під назвою West Field використовувалась для здійснення звичайних бомбардувань літаками 58-го бомбардувального крила американських повітряних сил.

Читайте також: Російська ракета під польським Замосць кружляла рівно там де стояв німецький Patriot й діє армійська база США

І це була дійсно величезна авіабаза на чотири смуги довжиною у 2,6 км (8500 футів) з повною інфраструктурою, яка займала половину острова довжиною у 20 км.

West Field тініан
West Field у 1945 році (@Bill Webster)

Але військова експлуатація цієї авіабази, яка була створена менше ніж за рік припиналась у 1946 році після чого він почав використовуватись цивільною авіацією, а згодом просто почав заростати джунглями та перетворився на туристичний об'єкт з цікавинкою у вигляді двох ям, які використовувались для підвіски ядерних бомб під B-29.

West Field
West Field у 2023 році

Ще у 70-х Пентагон хотів поновити авіабазу, але відмовився від своїх планів. Але тепер, схоже, історія заходить на друге коло й, як пише відомче видання міноборони США Stars and Stripes, США почали розчищати цю авіабазу від джунглів з метою відновлення West Field.

На проєкт реконструкції передбачено під 130 млн доларів, з яких 26 млн піде на будівництво злітної смуги, 32 млн на рульожні доріжки та перони, 46 млн на вантажні майданчики, 20 млн на сховища палива, а ще 4,7 млн доларів на об'єкти технічного забезпечення та підтримки. Точні строки робіт не оголошуються, але розчищати майданчик від джунглів будуть до літа наступного року.

І ці вкладення є лише частиною значно більшої програми модернізації мережі авіабаз США по всій західній частині Тихого океану. І це навіть враховуючи те, що у 180 км на південь від Тініану знаходиться Гуам, яка є взагалі найбільшою стратегічною військовою базою США в Тихому океані, яка також нещодавно пройшла реконструкцію та відновлення своєї північної частини.

авіабаза США на Гуамі
Авіабаза США на Гуамі
Читайте також: Чи можливо взагалі збити Ту-22М3, навіть якщо є Patriot: пояснюємо на картинках