За поточними контрактами Польща має отримати загалом 546 сучасних ОБТ, із яких 180 південнокорейських танків K2, 250 нових танків M1A2 Abrams у версії SEPv3 та 116 вживаних "Абрамсів" із колишнього запасу Корпусу морської піхоти США; значну частину із цієї кількості машин польські військові уже отримали.
Однак мало просто замовити настільки значну кількість нових танків, по ним потрібно забезпечити логістику також, чим власне й зайнялось Військо Польське. При цьому мова саме про сегмент залізничної логістики.
Читайте також: Іспанія витратить майже 1 млн євро на звичайний ангар для трьох вертольотів у Словаччині
Як пише в своєму огляді преси польський портал Defence24, Міноборони Польщі планує витратити 400 мільйонів злотих на придбання парку своїх тепловозів та шести-вісних вагонів-платформ для перевезення важкої військової техніки. При цьому деталізується, що перш ніж ухвалювати відповідне рішення, польський Генштаб провів відповідні перемовини із PKP Cargo (державний залізничний перевізник).
Ба більше – до 2030 року польське оборонне відомство планує додатково витратити також 230 мільйонів злотих на залізничну інфраструктуру під військові перевезення, зокрема на модернізацію 14 перевалочних пунктів.
Ця деталь має значення для України в плані обороноздатності ось в якому контексті. Для початку треба розуміти, що через територію Польщі проходить один із найважливіших логістичних маршрутів НАТО в напрямках до кордону з Україною, Білоруссю, "Калінінградським анклавом" РФ та країн Балтії.

Після завершення "Холодної війни" для країн Європи стала "стандартною" проблема аж занадто швидкого роззброєння, яка особливо далась взнаки під час повномасштабної війни РФ проти України.
Однак на цьому тлі "губиться" інша й не менш важлива проблема хронічного скорочення логістичних потужностей для військових перевезень, яка наприклад в Німеччині дійшла до такого рівня, що на повноцінне відновлення залізниць під оборонні потреби там треба знайти до 100 мільярдів євро, тобто рівно стільки ж, скільки уряд на чолі з Олафом Шольцом заклав на переозброєння Бундесверу.
До лютого 2022 року країни Європи вважали за можливе при перевезенні військових вантажів залізницею покладатись лише на послуги приватних логістичних операторів. Однак тепер там пішов інший тренд – створення свого локального аналогу "залізничних військ" із власним рухомим складом.

Спочатку мова була про нідерландських військових, які дійшли до висновку, що для перекидання лише батальйону на СV90 треба мінімум 50-60 вантажівок, тому простіше купити вагони. А тепер до аналогічного висновку дійшли до польські військові, які вирішили витратити гроші на свої вагони під танки.
А ось це все вищевикладене в підсумку має для нашої країни значення таке – чим більше можливостей, тим гнучкішими можуть стати маршрути доставки озброєння для ЗСУ. Особливо на тлі того, що в безпековому плані нашій країні стало актуальним ще більше покладатись на країни Європи.
Читайте також: Для виготовлення вузлів під RCH 155 та Leopard 2 KNDS купить завод, вагони якого досі має "Укрзалізниця"