OSINT-розслідувач Генрі Шлотман (Henry Schlottman) зробив підрахунок розміру необхідного забезпечення однієї батальйонної тактичної групи армії РФ на 3-5 днів активних бойових дій.
Для цього була вирахувана потреба у боєприпасах, паливі та провіанті відповідно до орієнтовного типового складу однієї БТГр з ротою танків та батальйоном на БМП-2, власною артгрупою, силами ППО та інженерними машинами.
Читайте також: Підводний крейсер "Москва" та авіаносець США замість іржавого "Кузнецова": як у Росії святкують день ВМФ

Також вкрай важливою умовою розрахунків було не тільки урахування ваги, а й всіх масо-габаритних характеристик, зокрема розміру тари. Таким чином РСЗВ, хоча і потребують меншу масу боєприпасів, ніж САУ, але розміри тари вимагають залучати більшу кількість вантажівок.
Наприклад, для перевезення 400 одиниць 152-мм снарядів для шести "Мста-С" загальною брутто-вагою 33,2 тонни необхідно лише п'ять вантажівок типу "Урал-4320". А для 280 ракет для "Градів" загальною брутто-вагою 9,9 тонни - вже 12 вантажівок.

З боку Defense Express одразу зазначимо, що розрахунок снарядів у 400 одиниць для 152-мм артилерії на 3-5 днів становить по 22-13 снарядів "на ствол" за добу, що здається вкрай замалим показником для російської артилерії. А прийнята норма відносно реактивних снарядів для "Градів" взагалі не дозволяє кожній з шести установок випускати повноцінний "пакет" один раз на добу, а за наведеними розрахунку мова йде про 0,5-0,75 залпу на добу для кожного "Граду".
Тобто реальну потребу у вантажному транспорті для перевезення снарядів необхідно множити у декілька разів. Навіть з урахуванням того, що, наприклад, витрата зенітних боєприпасів явно завищена.

Водночас доволі точно підраховано потреба у паливі, яка становить 70,8 тонн, що еквівалентно 10 паливозаправникам на 7,5 тонн. Якщо ж мова йшла б і про заправку цистерн всіх паливних машин, що входять до складу БТГр, то мова б йшла про додаткові 148,2 тонни палива.
Щодо потреб у провіанті, то 600 осіб на 3-5 днів потребують 3 тони їжі, для її перевезення знадобилось би лише три вантажівки.
Таким чином, відповідно до цих розрахунків, на одну добу одна БТГр ворога потребує від 14 рейсів вантажних машин та 3 рейси паливозаправників. Але, як вже було зазначено, оцінка потреби в артилерійських боєприпасах виглядає заниженою.

Водночас, якщо навіть взяти ці викладки, то враховуючи орієнтовну кількість діючих активних БТГр армії РФ в Україні, а мова йде про понад 100 БТГр, то для їх забезпечення на одну добу необхідно від 1700 рейсів вантажного транспорту.
Також зазначимо, що Генрі Шлотман взяв за "стандарт" наступний склад БТГр:
- 10 одиниць Т-72
- 30 одиниць БМП-2
- 10 одиниць МТЛБ
- 10 одиниць БТР-80
- 6 одиниць САУ 2С19 "Мста-С"
- 6 одиниць БМ-21 "Град"
- 4 одиниці самохідних ПТРК 9П149 "Штурм"
- 2 одиниці ЗРК "Стріла-10"
- 2 одиниці ЗРГК 2С6М "Тунгуска"
- 2 одиниці ТЗМ 2Ф77М
- 1 машина дистанційного розмінування УР-77
- 1 інженерна машина БАТ-2
- 3 механізованих мости ТММ-3
- 3 БРЕМ-Л
- 28 вантажних авто типу "Урал" або "КамАЗ"
- 16 паливо-заправних машин по 7,5 тонн
- 6 одиниць причепних цистерн на 4,7 тонн
- 6 спеціалізованих машин на базі "Урал" або "КамАЗ"
- 600 осіб особового складу
Він також може вважатися спірним, але, у будь-якому випадку, ці розрахунки є ілюстративними для оцінки астрономічних розмірів механізму забезпечення армії РФ, від якого залежить здатність рашистів здійснювати, як мінімум, наступальні дії.
Читайте також: Зафіксовано пошкодження мосту у Новій Каховці після удару HIMARS: ще одну транспортну артерію рашистів перерізано