Збройні Сили України вже незворотно знищили три великих десантних кораблів РФ у Чорному та Азовському морі й знищення великого десантного корабля проєкту 775 "Новочеркасск" в окупованій Феодосії кількість ворожих кораблів такого класу у Чорному морі скоротилась до десяти.
Зокрема окрім "Новочеркасска", 13 вересня цього року був знищений "Минск" (проєкт 775, був приписаний до Балтійського флоту) у сухому доці Севастополя разом із підводним човном "Ростов-на-Дону", а 24 березня 2022 року у Бердянску був знищений ВДК "Саратов" (проєкт 1171).
Читайте також: У РФ створюють нову РСЗВ "Возрождение" на базі системи дистанційного мінування "Земледелие"
Саме ці три великі десантні кораблі є незворотними втратами ворога, бо уражений морським дроном у Новоросійську "Оленегорский горняк", хоч й отримав пробоїну 4 серпня цього року, але залишився на плаву та був встановлений у сухий док.
Й зрештою ворог продовжує мати у строю:
два ВДК проєкту 1171 "Тапир":
- "Орск"
- "Николай Фильченков"

сім проєкту 775:
- "Цезарь Куников" (отримав пошкодження у Бердянську)
- "Ямал
- "Азов"
- "Калининград" (Балтійського флоту)
- "Георгий Победоносец" (Північного флоту)
- "Королёв" (Балтійського флоту)
- "Оленегорский горняк" (Північного флоту, отримав пошкодження у Новоросійську)

один проєкту 11711 типу "Иван Грен":
- "Петр Моргунов" (Північного флоту).

Тобто загалом мова йде про 10 великих десантних кораблів у РФ у Чорному морі. Але наявні супутникові знімки демонструють доволі цікаву картину відносно боєздатності цих кораблів. Зокрема завдяки публікаціям фахівця MT Anderson можливо побачити, що в окупованому Севастополі 20 грудня перебувало загалом чотири ВДК проєкту 775, два з яких перебували в очікуванні ремонту.
Ще один перебував у сухому доці, й це не стосується "Минск", який продовжує залишатися в іншому сухому доці судоремонтного заводу.
І лише один ВДК проєкту 775, скоріш за все, знаходиться у справному стані.
Ще ряд великих десантних кораблів станом на 17 грудня був зафіксований у Новоросійську: 3 проєкту 775 та один "Петр Моргунов". При цьому сухий док вже зайнятий іншим кораблем, тобто "Оленегорский горняк" був з нього виведений.
Тобто на супутникових знімках 17 та 20 грудня зафіксовано сім ВДК, з яких один знаходиться у ремонті та ще два його очікують. Таким чином реальна боєздатна кількість великих десантних кораблів у РФ може становити лише до семи кораблів. Й саме на них покладено виконання транспортно-логістичних функцій з перекидання вантажів через Керченську протоку на фоні обмеженої вантажності Керченського мосту.
Тому подальше зменшення чисельності цих кораблів має величезне значення з метою зменшення логістичних можливостей ворога на південному напрямі загалом.
Читайте також: Міноборони на озброєння та до експлуатації прийняло вже понад 400 зразків озброєння та військової техніки