xcounter
#

Скільки ракет випустили Ту-95МС із аеродрому "Енгельс", і який вік пілотів на літаках

24120
Рашистський Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел

Розслідування однієї з агенцій показало дуже цікаві результати, про які буде нижче в публікації

OSINT-агенція Molfar провела своє розслідування, яке стосується пілотів стратегічної авіації та технічного персоналу, котрі працюють на рашистській авіабазі "Енгельс-2". Цікаво, що для початку аналітики цієї агенції вирішили порахувати, а скільки хоча б приблизно крилатих ракет по Україні випустили екіпажі бомбардувальників Ту-95МС, які базуються на цьому летовищі. Результат підрахунків вийшов наступний.

Якщо рахувати саме із 16 грудня 2022 року, то на сьогоднішній день екіпажі літаків, які базувались на "Енгельс-2", випустили мінімум 300 крилатих ракет типів Х-101/Х-555. Найбільш масовим був пуск саме того ж 16 грудня минулого року – 74 КР обох типів, внаслідок атаки було пошкоджено 9 об’єктів інфраструктури, без енергопостачання тоді залишились 1,28 мільйона абонентів, йдеться в тексті розслідування.

Читайте також: З’явилася нова версія нано-дрона Black Hornet: майже вдвічі "важча", але з крутішими ТТХ
Арсенал Ту-95МС - або до 6 ракет Х-555 на внутрішніх вузлах підвіски, або до 8 ракет Х-101 на зовнішніх вузлах підвіски, ілюстративне фото з відкритих джерел

Наступною за потужністю була ракетна атака бомбардувальників Ту-95МС із «Енгельс-2» у ніч на 6 серпня 2023 року, тоді окупанти випустили 57 крилатих ракет типів Х-101/Х-555. Третьою за потужністю – 21 вересня 2023 року, коли рашисти випустили 44 КР по Києву та іншим об’єктам на території України.

Далі аналітики Molfar пишуть, що їм вдалось ідентифікувати загалом 73 пілоти й технічні працівники авіабази "Енгельс-2", і там випливає одразу кілька показових деталей. Для початку, 73 особи серед цього всього персоналу, які так чи інакше проявляють в соцмережах та інших відкритих джерелах даних – насправді це величина вкрай мала.

Бо далі можна порівняти з тим, що екіпаж лише одного Ту-95МС складає одразу 7 осіб. Але це говорить тільки про специфіку "контингенту", яким займалась агенція, тобто про те, що потенційні підсудні суду в Гаазі намагаються по-мінімуму лишати сліди, наскільки це можливо.

Рашистський Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел

Це один показовий момент – вік цих фігурантів. Як можемо побачити, ця цифра може коливатись від 31 року до 56 років, і це ми можемо порівняти з тим, що середній строк служби рашистських Ту-95МС коливається на цифрі 35-40 років.

На цьому тлі можемо припускати як мінімум ще одну специфічну рису "світогляду" росіян, які служать в стратегічній авіації "ВКС РФ". Спеціалістів молодшого віку тут, схоже, взагалі не переймає та деталь, що вони літають на старіших від себе бомбардувальниках, ну а спеціалістів старшого віку, схоже, фактичний стан їх "бортів" може уже взагалі не цікавити.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, чим особливий Ту-95МС, і чому саме цей літак обирають рашисти для ударів по Україні.

Рашистський Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: США масштабують свій флот розвідувальних підводних БПЛА: у планах дві сотні одиниць