xcounter
#

З’явилася нова версія нано-дрона Black Hornet: майже вдвічі "важча", але з крутішими ТТХ

6892
Стоп-кадр з відео Teledyne FLIR
Стоп-кадр з відео Teledyne FLIR

Компанія Teledyne FLIR​ вже виробляє нову версію свого безпілотника, перші поставки очікуються у 2024 році

Компанія Teledyne FLIR, відома своїм нано-БПЛА Black Hornet, який також є на озброєнні українського війська, нещодавно представила нову версію свого крихітного безпілотного літального апарату Black Hornet 4.

Новий варіант цього нано-дрона базується на попередній версії і зберігає концепцію "інструмента для піхоти для розвідки і спостереження за межами прямої видимості", але водночас отримав краще корисне навантаження у порівнянні з Black Hornet 3, розповідають в EDR Magazine.

Читайте також: Норвегія передає до ЗСУ тисячі мікродронів Black Hornet, які є дійсно унікальним рішенням
Black Hornet
Дрон Black Hornet 3, фото — Центр підготовки операторів БПЛА "Крук"

Щоб втілити у концепцію ідею удосконалення можливостей безпілотника, розробникам довелося збільшити його габарити. Так, маса зросла майже удвічі — з 33 грамів до приблизно 70 грамів, діаметр ротора — зі 123 мм до 190 мм, довжина — зі 168 мм до 255 мм.

Тобто — безпілотник все ще залишається доволі невеликим і увесь безпілотний авіаційний комплекс, вага якого становить 1,3 кг, все ще можна носити у підсумку на бронежилеті.

Серед удосконалень — нова електрооптична 12-мегапіксельна камера, яка дає "відмінну картинку за умови слабкого освітлення". Також оновлений дрон отримав новий тепловізор, який дає набагато кращу "картинку" у порівнянні з попередньою версією.

Через збільшену вагу дрон став стійкішим до вітру — може витримувати 25 вузлів у порівнянні з 15 вузлами у версії Black Hornet 3. Крім того, дрон став швидшим — майже вдвічі: 10 м/c проти 6 м/с у попередній версії. Водночас тривалість перебування у повітрі зросла на 20%: з 25 хв до 30 хв.

Також відзначається, що у безпілотник закладено основу для систем штучного інтелекту — завдяки цьому дрон можна буде удосконалювати так, щоб військовим було ще простіше експлуатувати його на полі бою.

Стверджується, що Teledyne FLIR вже має покупців на оновлену версію нано-дрона і що він знаходиться у виробництві, а перші поставки заплановані на наступний рік.

Читайте також: Керувати нано-БПЛА Black Hornet тепер можна голосом, і це дійсно крута функція, щоб полегшити роботу бійцям