xcounter
#

Що в РФ кажуть за можливу поставку Typhon під Tomahawk для Німеччини та що їх там лякає найбільше

24080
Пускова установка Typhon під час розгортання на Філіппінах, квітень 2024 року, ілюстративне фото від US Army
Пускова установка Typhon під час розгортання на Філіппінах, квітень 2024 року, ілюстративне фото від US Army

Німецькі збройні сили розглядають варіант придбати ракетний комплекс Typhon під крилаті ракети Tomahawk, яку реакцію російських аналітиків це викликало

В одній з наших публікацій ми уже писали про плани Німеччини як першої європейської країни придбати у США ракетний комплекс середньої дальності Typhon під крилаті ракети Tomahawk та морські зенітні ракети SM-6, зокрема чи зніме це потребу для Європи на мінімум 4200 КР.

А тепер хочемо поговорити про те, яку реакцію в РФ викликала описана перспектива, та чого найбільше побоюються російські аналітики. Тим більш, що там мова про те, як самі рашисти опиняються в ситуації "стратегічної невизаченості".

Читайте також: Якщо німці таки зроблять ЗРК IRIS-T SLM зі штучним інтелектом проти балістики, то це точно треба на тест в Україну
Батарея ракетного комплексу середньої дальності Typhon, який може запускати Tomahawk та SM-6, липень 2023 року, фото – U.S.Army

Російське пропагандистське видання "Известия" по означеній темі оприлюднило свою публікацію, в якій поставило свої акценти (котрі в свою чергу привернули нашу увагу). Для початку, там рашисти акцентують на тому, що показник вартості ракетного комплексу Typhon на експорт та обсяг можливого замовлення для Німеччини наразі лишається невідомим.

Тому тут можна зафіксувати лише те, що в разі укладення відповідного контракту американський ВПК отримає вигідне замовлення. Ну а хоча сам "Тіфон" є доволі габаритним, розгортання такого комплексу в Європі (на відміну від Тихоокеанського регіону) забезпечено наявністю відповідної інфраструктури.

А от найголовніше, що в даному випадку турбує рашистів, виглядає наступним чином. Вони припускають, що в даній історії США можуть піти на таку "схему" - американці продають свої ракетні комплекси середньої дальності німцям або ж іншим арміям в Європі; самі Сполучені Штати Америки продовжуватиму декларувати курс на присутність виключно в Тихоокеанському регіоні, однак ракетники армії США будуть приїздити в Європу на проведення регулярних навчань.

Модель крилатої ракети та пускової установки під LCM на експозиції виставки в Ле-Бурже, червень 2025 року, фото - Łukasz Pacholski

Іншими словами, росіян тут бентежить те, що головну роль в розгортанні ракет середньої дальності в Європі для стримування РФ можуть взяти все ж США, але все відбуватиметься у форматі "нас там нема, а ракетники просто на навчання приїхали".

Окремо показовим в тому числі й для росіян виглядає те, що Німеччина вирішила замовити ракетний комплекс середньої дальності Typhon в США замість приєднатись до французького проекту LCM. Отак по цьому питанню в країні-агресору ставлять лише по тому, що мовляв таким чином "ускладнюється інтеграція європейських країн в сегменті оборонно-промислового комплексу".

Хоча при цьому більш очевидним виглядає інший аспект - схоже, що Берлін хоче готовий зразок далекобійного озброєння буквально "на вчора", тому й міг лягти вибір саме на американський "Тіфон". Навіть попри те, що параметри можливого замовлення не до кінця відомі.

Пуск крилатої ракети Tomahawk із Typhoon, фото ілюстративне
Читайте також: Європі запропонували пускові Mk 70 під Tomahawk з можливістю інтеграції власних ракет і це не про альтруїзм