Міноборони РФ заявило, що Чорноморський флот провів навчання "по ізоляції морського району, тимчасово закритого для суднопластва" з використанням кораблів та авіації. При цьому один з ракетних катерів ЧФ РФ "Ивановец" провів ракетні стрільби по кораблю-мішені, використовуючи надзвукові крилаті ракети П-270 "Москит".
По суті, так рашисти продемонстрували один із сценаріїв "тотальної війни" на морі проти судноплавства до портів України, з метою заблокувати вивіз продовольства з нашої країни морем. Тут окрему увагу варто звернути власне на факт, що російські військові планують використовувати для таких цілей ракетні катери під П-270 "Москит".
Читайте також: Чому РФ поставила на бомби з УМПК блок "Комета-М" від "Орлан-10"
Для початку уточнимо, що рашистський ракетний катер "Ивановец" зі складу ЧФ РФ належить до проекту 12411, основним озброєнням яких є чотири ракети типу П-270 "Москит". В строю Чорноморського флоту наразі є три такі ракетні катери.
В свою чергу, П-270 "Москит" - це надзвукова крилата протикорабельна ракета, що має довжину корпусу аж 9,3 метри, розмах крил в польоті – 2,1 метри, стартова маса – орієнтовно 3,9 тонн, зокрема маса БЧ – 300 кг (де на вибухову речовину припадає 150 кг). Максимальна швидкість польоту при цьому складає до 2800 км/год, заявлена дальність стрільби – від 10 до 90 км за умови польоту на малій висоті, до 250 км – за умови націлювання ракети для польоту на великій висоті.
За даним з відкритих джерел, виробництво ракет П-270 "Москит" тривало з 1984 по 2014 роки.
Раніше рашисти в своїх публікаціях заявляли, що заявлений вище "розкид" по дальності стрільби П-270 "Москит" є суттєвим недоліком, хоча б тому, що якщо запустити цю ракету по траекторії для польоту на великій висоті до 250 км, це робить цю ПКР вразливішою для засобів протиракетної оборони.
Але схоже, що тепер російські військові можуть виходити із того, що Україна як воююча держава не має об’єктивної можливості на всі 100% прикрити від рашистських КР цивільне судноплавство в акваторії Чорного моря. Що в свою чергу створює більш сприятливі умови для застосування П-270 "Москит".
Окремо варто звернути увагу ще на такий момент – Міноборони РФ в своєму пропагандистському відео показало, що фіксація влучання ракет "Москит" в корабель-мішень відбувалась за допомогою БПЛА. Відповідно, у рашистів є усі можливості для моніторингу надводної обстановки, зокрема для чіткого розрізнення цивільних суден, що прямуватимуть до або з чорноморських портів України.
Як раніше розповідав Defense Express, 19 липня 2023 року Міноборони РФ заявило, що з 00.00 годин 20 липня розглядатиме усі судна, що прямуватимуть до портів України як "потенційні перевізники військових вантажів".
У відповідь, 20 липня 2023 року Міноборони України також заявило, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямуватимуть до портів на території РФ або тимчасово окупованій території України як такі, що перевозять військові вантажі, з усіма відповідними ризиками.
Читайте також: Поле бою в realtime: на що здатна система управління тактичного рівня ComBat Vision від українського розробника