xcounter
#

РФ хоче зробити за 3 роки 1000 ракет 40Н6 до С-400, які можуть бити майже на 400 км

5690
Процес виробництва зенітних ракет 48Н6 до рашистських ЗРК С-400, ілюстративне фото з відкритих джерел
Процес виробництва зенітних ракет 48Н6 до рашистських ЗРК С-400, ілюстративне фото з відкритих джерел

І це саме цю ракету міг мати на увазі Залужний, коли казав, що рашистські С-400 можуть "крити" дистанцію до Дніпра

Російська Федерація планує до 2027 року в рамках поточної держпрограми по озброєнням закупити понад 1000 далекобійних зенітних ракет 40Н6 до зенітно-ракетних комплексів С-400, котрі в свою чергу уже стоять на озброєнні існуючих, або будуть поставлені в новостворені зенітно-ракетні дивізіони ППО в складі "ВКС РФ".

У липні поточного року стало відомо про завершення "спільних держвипробувань" згаданої вище зенітної ракети 40Н6. А до 2027 року рашисти планують мати аж 56 дивізіонів ЗРК С-400. Про це стверджують російські пропагандистські ЗМІ.

Читайте також: САУ Archer вже у ЗСУ та без додаткових анонсів б'є ворога
Викатка рашистського С-400 із цехів заводу, ілюстративне фото з відкритих джерел

Від Defense Express наголосимо, що тут йдеться про особливо небезпечну зброю ворога, яка спрямована в першу чергу на звуження можливостей для маневру нашої тактичної авіації.

І схоже, що саме цю "зв’язку", тобто ракети 40Н6 на С-400 мав на увазі Головнокомандувач ЗСУ Залужний в своїй публікації для The Economist, коли акцентував зокрема на тому, що російські засоби ППО можуть "перекривати" повітряний простір аж до Дніпра, що в свою чергу звужує потенційні можливості по майбутньому використанню F-16.

Наскільки небезпечними для наших авіаторів можуть бути рашистські 40Н6 до С-400, пояснюють характеристики цих ракет.

Заявлені ТТХ по зенітній ракеті 40Н6 до С-400, зображення з відкритих джерел

Рашисти стверджують, що 40Н6 може бити по аеродинамічним цілям на дальність до 380 кілометрів, по балістичним цілям – на 15 кілометрів, мінімальна дальність стрільби складає 5 кілометрів. Стартова маса цієї ракети – 1,8 тонн, довжина фюзеляжу – 7,8 метрів, будова – двоступенева, заявлена швидкість польоту – до 4300 км/год.

Росіяни декларують, що для наведення 40Н6 має комбіновану систему наведення, із активним та напівактивним наведенням, але без деталізації. Тому тут можемо лише припускати, що головка самонаведення ракети може працювати у напівактивному на середній ділянці польоту, приймаючи відбитий сигнал, а вже на кінцевій ділянці - вмикати активний власний пошук.

Рашистський А-50У, ілюстративне фото з відкритих джерел

Рашисти також стверджують, що вони "навчили" літак радіолокаційного дозору А-50У наводити на повітряні цілі саме ракети 40Н6 від С-400. Цілком можливо, що в цьому випадку наведення відбувається за наступним алгоритмом – А-50 виявляє район цілі, а провести захоплення цілі 40Н6 має сама.

Наведені вище характеристики наочно демонструють рівень загрози від далекобійних зенітних ракет до рашистських С-400. І для протидії цій загрозі Силам оборони України потрібні принципово нові засоби ураження, які в нас поки що відсутні.

Раніше Defense Express розповідав про те, скільки знадобилось на збудувати корпус в Москві, де можуть робити нові С-400.

Новий виробничий корпус для концерну "Алмаз-Антей" в місті Москва, жовтень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: ЗСУ вже били новою ракетою на понад 700 км і це не "Стриж", а також мають отримати ще більше вітчизняних 155-мм артсистем