xcounter
#

РФ хоче мати 10 фрегатів під ракети "Циркон", по факту є один

1952
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350, ілюстративне фото з відкритих джерел
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350, ілюстративне фото з відкритих джерел

При сухопутному характері війни росіяни продовжують інвестувати в розширення надводного флоту

Росія хоче збудувати 10 фрегатів проекту 22350 "Адмирал Горшков", усі з яких мають бути оснащені гіперзвуковими ракетами 3М22 "Циркон". Строки реалізації цього проекту поки не називаються, але уже відомо, що для будівництва таких кораблів росіяни хочуть залучити навіть кораблебудівні потужності на Далекому Сході.

Зараз в строю ВМФ РФ фактично є лише один надводний носій "Цирконів" - фрегат "Адмирал Горшков", базовий для проекту 22350. Формально, носієм таких ракет може бути також і новий фрегат "Адмирал Касатонов", але на цьому кораблі не проводили навіть випробувальні пуски. Про це йдеться в публікації Naval News.

Читайте також: Які реальні характеристики гіперзвукового "Циркона", яким рашисти "лякають" США
Випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" з фрегата проекту 22350, ілюстративне фото з відкритих джерел

Видання деталізує, що план на будівництво загалом 10 фрегатів проекту 22350 заявив командувач ВМФ РФ Ніколай Євмєнов під час нещодавнього візиту Путіна до Сєвєродвінска, головної бази Північного флоту. Тобто це уже означає, що настільки масштабний проект по будівництву кораблів під "Циркони" є предметом уваги в першу чергу для кремлівського диктатора.

Тим більш, що російський керманич окремо відвідав фрегат "Адмирал Касатонов" і під камери рашистських пропагандистських "ЗМІ" поцікавився, чи може цей корабель провести стрільбу гіперзвуковими ракетами. Капітан фрегата відповів, що фрегат якраз пройшов відповідну модернізацію, у вертикальні пускові установки вже завантажено чотири "изделия", але пуски ще не проводили.

Перший випробувальний пуск гіперзвукової ракети "Циркон" із фрегата "Адмирал Горшков", жовтень 2020 року

На даний момент Росія збудувала тільки три кораблі проекту 22350: крім згаданих "Горшкова" і "Касатанова", мова також про фрегат «Адмирал Головко», який ще проходить державні випробування, і котрий ще можуть включити до складу ВМФ РФ під кінець 2023 року.

Однак зараз Північна верф в Санкт-Петербурзі веде будівництво одразу п’яти фрегатів проекту 22350 – три у базовому варіанті та ще два у модернізованому, де буде аж 32 пускові комірки замість 16. А крім цього, до будівництва фрегатів росіяни хочуть залучити потужності Амурського суднобудівного заводу на Далекому Сході, і так вийти на цифру в 10 кораблів проекту 22350.

Все вищенаведене ілюструє в першу чергу те, що навіть при сухопутному характері війни проти України Росія продовжує витрачати ресурси на розширення свого надводного флоту.

Раніше Defense Express розповідав про цю ж тенденцію на прикладі того, що РФ будує п’ять атомних субмарин під 40 "Калібрів", і це пазл того, як у неї йдуть сотні мільярдів на війну. Також ми писали про те, як вийшло в РФ, що за 6 місяців після потоплення "Москви" туди поставили нового командира.

Кремлівські пропагандони демонструють кадри влучання "Циркона" в мішень, які заодно вказують, що на фінальній стадії польоту швидкість цього "вундерваффе" падає нижче "гіперзвукового" рівня, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Ще один показник кількості виробництва ракет РФ на рік: скільки "Цирконів" може зробити російська "оборонка"