Російська Федерація хоче домовитись із Індією про закупівлю крилатих протикорабельних надзвукових крилатих ракет типу PJ-10 BrahMos, індійської модифікації ракети "Яхонт", що також відома під своїм основним позначенням П-800 "Оникс".
Про це заявив Алєксандр Максічов, співдиректор від Росії спільного підприємства СО BrahMos Aerospace по виробництву ракет BrahMos, пише АрміяInform з посиланням на кремлівських пропагандонів.
Читайте також: РФ намагається зберегти експорт озброєння завдяки спільним проектам з Індією
Для початку окреслимо характеристики індійської ракети PJ-10 BrahMos, щоб зрозуміти, який саме виріб Росія хоче купити для нових обстрілів України. Відомо, що залежно від модифікації, дальність стрільби може коливатись від 300 до 450 км, маса бойової частини – від 200 до 450 кг, стартова маса – до 3 тонн.
Передбачається, що PJ-10 BrahMos можна застосовувати або із наземної пускової установки, або із вертикальної корабельної ПУ, або з літаків Су-30МКИ. Кількість вироблених ракет PJ-10 BrahMos у відкритих джерелах не розкривається.
Тепер варто окреслити умови, за яких в РФ виник дефіцит саме ракет типу П-800. З відкритих джерел можемо підрахувати, що за весь час війни рашисти відстріляли близько 40 таких КР по об’єктам на Півдні України. Це лише 10% від довоєнного запасу ракет "Оникс", який налічував до 400 одиниць, за даними військово-політичного оглядача групи "Інформаційний спротив" Олександра Коваленка.
Але Росія на піку своїх можливостей була здатна виробляти максимум до 55 ракет П-800 на рік. Ракети "Оникс" в Чорноморському флоті РФ використовують не лише підрозділи берегової оборони – 11-та та 15-та бригада військ берегової оборони, та "Об’єкт 100" - загалом порядка 20 мобільних та станціонарних пускових установок. Але й також – чотири ракетні корвети проекту 21631 "Буян-М", кожен з яких має по 8 універсальних пускових установок. Окрім того, почали "вилазити" свідчення того, що рашистські П-800 мають проблеми з технічним станом, які прямо обмежують застосування таких ракет.
Очевидно, на такому тлі Кремль і вирішив купити в Індії крилаті ракети PJ-10 BrahMos. Але Індія навряд чи погодиться продати такі ракети Москві. І тут справа навіть не у бажанні Делі "влетіти" під санкції США.
Справа в тому, що Індії самій потрібні свої ракети PJ-10 BrahMos. Щоб забезпечувати свої потреби оборони у протистоянні з Китаєм. Ну і також – щоб виконати експортні замовлення на BrahMos, які уже отримав індійські ОПК.
Читайте також: РФ готує маневри, де буде 140 літаків та 50 тисяч військових: як це "допоможе" Кремлю у війні проти України